گروه‌های فلسطینی: هیچ نیروی خارجی حق ورود به غزه را ندارد

کد خبر: 1282550

گروه‌های فلسطینی با تاکید بر اینکه اداره امور فلسطین از جمله غزه یک مسئله کاملا داخلی است، تاکید کردند که اجازه ورود هیچ نیروی خارجی به غزه را نمی‌دهیم و با آن به عنوان یک طرف اشغالگر برخورد می‌کنیم.

 گروه‌های فلسطینی: هیچ نیروی خارجی حق ورود به غزه را ندارد

گروه‌های مقاومت فلسطین در واکنش به ادعاهایی که رسانه‌های عبری درباره اداره غزه و ورود نیروهای بین‌المللی یا عربی به این منطقه مطرح کرده‌اند، با صدور بیانیه‌ای در چهل و هشتمین سالگرد «روز زمین» فلسطین تاکید کردند که فلسطینی‌ها اجازه ورود هیچگونه نیروی خارجی به غزه را نمی‌دهند و با هر نیرویی که قصد ورود به این باریکه را داشته باشد به عنوان یک طرف اشغالگر برخورد می‌کنند.

هر نیروی خارجی در غزه اشغالگر محسوب می‌شود

در این بیانیه آمده است که امسال درحالی وارد سالگرد روز زمین می‌شویم که مقاومت با نبرد طوفان الاقصی تحولی راهبردی در تقابل با دشمن اشغالگر رقم زد و حقوق فلسطینی‌ها را به کانون توجهات برگرداند.

گروه‌های فلسطینی در ادامه بر ضرورت انجام اقدام فوری جهت مهار اشغالگران، توقف تجاوزات آنها علیه مردم فلسطین و پایان دادن به جنگ نسل‌کشی که رژیم صهیونیستی در غزه به راه انداخته است تاکید و اعلام کردند که بدون توقف کامل تجاوزات، بازگشت آوارگان به مناطق خود، خروج کامل نیروهای اشغالگر از نوار غزه، ایجاد سرپناه برای آوارگان و بازسازی غزه، رفع کامل محاصره و باز شدن گذرگاه‌ها و ورود کمک‌ها، هیچ توافقی برای تبادل اسرا با رژیم اشغالگر انجام نخواهد شد.

این گروه‌ها تاکید کردند که ادعاهای سران رژیم اشغالگر درباره تشکیل نیروی بین‌المللی یا عربی در غزه، ادعاهایی موهوم بوده و ما اجازه ورود هیچ نیرویی به غزه را نمی‌دهیم و هر نیرویی که قصد ورود به نوار غزه را داشته باشد از نظر ما اشغالگر تلقی می‌گردد و ما بر این مبنا با آن برخورد خواهیم کرد.

هر تلاشی برای مداخله در اداره غزه از پیش شکست خورده است

گروه‌های فلسطینی در ادامه مواضع کشورهای عربی که از مشارکت و همکاری با صهیونیست‌ها خودداری کرده بودند را ستودند و تاکید کردند که اداره امور فلسطین یک مسئله داخلی بوده و ما به هیچ‌کس اجازه مداخله در آن را نمی‌دهیم. همچنین هرگونه تلاشی برای ایجاد دولت‌های جایگزین در غزه که مخالف اراده فلسطینی‌هاست، از قبل شکست خورده است.

در این بیانیه تاکید شده است: مردم فلسطین که تاریخشان را با خون و مقاومت خود می‌نویسند هرگز به هیچ نیرویی اجازه نمی‌دهند که اراده آنها را تحت تاثیر قرار دهد؛ حتی اگر همه نیروهای شیطانی جهان به سرکردگی آمریکا و رژیم اشغالگر گرد هم آیند.

گروه‌های فلسطینی در ادامه از همه مردم فلسطین و ملت‌های امت عربی و اسلامی و نیز همه آزادگان جهان خواستند تا به شکل مستقیم یا غیرمستقیم وارد درگیری با رژیم اشغالگر و حامیان آن در همه جبهه‌ها شوند و این رژیم و حامیانش را به خاطر جنایاتی که مرتکب می‌شوند محاکمه کنند و مقاومت را در همه اشکال آن گسترش دهند.

این گروه‌های فلسطینی همچنین تاکید کردند که خون مردم فلسطین شاهدی زنده بر عظمت سرزمین فلسطین و آرمان عادلانه آن بوده و این خون‌ها و فداکاری‌های ملت فلسطین در نهایت پیروزی و آزادی واستقلال را برای فلسطینی‌ها به ارمغان خواهد آورد و نتیجه آن تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس است.

کشورهای عربی پیشنهاد اشغالگران درباره غزه را رد کردند

این بیانیه گروه‌های فلسطینی بعد از آن صادر شد که روز جمعه رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر ابلاغ کرده که پیشرفتی در مذاکرات با آمریکا درباره پیشنهاد استقرار یک نیروی چندملیتی در نوار غزه حاصل شده است.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این زمینه گزارش داد که گالانت در سفر چند روز قبل خود به واشنگتن با مقامات آمریکایی درباره تشکیل یک نیروی چندملیتی و ورود آن به غزه برای «تامین امنیت این منطقه و ورود کمک‌های انسانی و سازماندهی توزیع آنها» گفت وگو کرده و آمریکایی‌ها هم از آن استقبال کرده‌اند.

این رسانه عبری با اشاره به اینکه این نیرو متشکل از 3 کشور عربی خواهد بود مدعی شد که پیشرفت‌هایی در این زمینه وجود داشته و هنوز مشخص نیست که آیا این نیرو شامل نیروهای آمریکایی هم می‌شود یا نه.

این درحالی است که دیروز وبسایت آمریکایی اکسیوس به نقل از یک منبع عربی گزارش داد که کشورهای عربی این پیشنهاد را رد و تاکید کرده‌اند که هیچگونه آمادگی برای اعزام نیرو به غزه برای تامین امنیت کاروان‌های کمک‌رسانی و توزیع کمک‌ها را ندارند. (اشاره به بندری که آمریکا مدعی است برای ورود کمک‌ها به غزه، در سواحل این منطقه می‌سازد و رژیم صهیونیستی پیشنهاد داده بود یک گروه مسلح متشکل از نیروهای عربی مسئولیت محافظت از این بندر را بر عهده بگیرند).

طی یک ماه گذشته اخبار زیادی درباره پروژه آمریکا برای ایجاد بندر در غزه منتشر شده و یک مقام آمریکایی اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده به ارتش آمریکا دستور داده تا یک مأموریت اضطراری را برای ایجاد بندری در دریای مدیترانه در سواحل غزه هدایت کند که قادر به دریافت کشتی‌های بزرگ حامل غذا، آب، دارو و سرپناه‌های موقت باشد.

روشن است که آمریکا به‌عنوان عامل آغاز و ادامه جنگ ویرانگر رژیم صهیونیستی علیه غزه از 6 ماه قبل، اهداف بشردوستانه از این طرح خود ندارد. جدا از اینکه بایدن با این مانورهای نمایشی به‌ویژه در آستانه انتخابات آمریکا به‌نوعی در تلاش برای فرار از فشار افکار عمومی است، اهداف خطرناک دیگری پشت‌پرده این اقدام وجود دارد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها