پوتین: آمران حمله تروریستی مسکو را پیدا خواهیم کرد

کد خبر: 1282952

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد کشورش آمران حمله تروریستی اخیر در حومه مسکو را پیدا خواهد کرد.

 پوتین: آمران حمله تروریستی مسکو را پیدا خواهیم کرد

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه امروز سه‌شنبه تأکید کرد مسکو تمامی طرف‌هایی که پشت حمله تروریستی اخیر به تالار «کروکوس سیتی»، واقع در شهر «کراسنوگورسک» در منطقه مسکو قرار داشته‌اند را خواهد یافت.

روز 22 مارس سال جاری میلادی 4 مرد مسلح به تفنگ‌های خودکار وارد این تالار شده و شروع به تیراندازی کور به سمت جمعیت کردند. این حمله حداقل 143 کشته بر جای گذاشت و تعدادی نیز بر اثر جراحات جان باختند.

رئیس‌جمهور روسیه که در جمع کارکنان وزارت امور داخلی این کشور صحبت می‌کرد گفت: «روسیه تمامی عاملان حمله به تالار کروکوس سیتی و همچنین تمامی مرتبطان و ذی‌نفعان آن را شناسایی و مجازات خواهد کرد.»

ولادیمیر پوتین همچنین تصریح کرد که نباید اجازه داد حمله تروریستی اخیر به افزایش بیگانه‌هراسی و اسلام‌هراسی منجر شود، زیرا که این هدف تروریست‌ها است. او تصریح کرد: «نباید اجازه دهیم آنها به این هدف دست پیدا کنند. باید متحد باقی بمانیم.»

چند روز بعد از حمله تروریستی در مسکو داعش در بیانیه‌ای منتسب به این گروه مسئولیت آن را به عهده گرفت. با وجود این در صحت این بیانیه تشکیک‌هایی ایجاد شده است.

نیکولای پاتروشیف، دبیر شورای امنیت روسیه هفته پیش در مصاحبه با برنامه مستند تلویزیونی «مسکو.کرملین. پوتین»، اعلام کرد که دلایل بسیاری وجود دارد که نشان می دهد اوکراین در پس حمله تروریستی در سالن کنسرت تالار شهر کروکوس قرار دارد.

او در پاسخ به سوالی درباره احتمال دخالت کی‌یف در حمله تروریستی، گفت: «دلایل زیادی در این رابطه وجود دارد. کمیته تحقیقات روسیه داده‌های موجود را مطالعه و تجزیه و تحلیل خواهد کرد و اطلاعات در این زمینه را ارائه خواهد کرد.»

پاتروشیف افزود: «هم سرویس‌های ویژه و هم سازمان‌های مجری قانون - در حال جمع آوری اطلاعات هستند و به موقع در مورد آن صحبت خواهند کرد.»

در این برنامه مستند، الکساندر بورتنیکوف، مدیر سرویس امنیت فدرال روسیه  (FSB) نیز یادآور شد که در اوکراین در انتظار عاملان این حمله تروریستی بودند. به گفته او، آنها «می‌خواستند مهاجمان را در آنجا به عنوان قهرمان بپذیرند».

این مقام امنیتی افزود: «گروه جنایتکاران قصد رفتن به خارج از کشور را داشتند و دقیقا می‌خواستند وارد خاک اوکراین شوند. طبق اطلاعات اولیه عملیاتی ما، آنها در آنجا مورد انتظار بودند و هدف این بود که به عنوان قهرمان از این افراد استقبال شود»/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها