آمریکا:در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک برای یمن پیدا شود

کد خبر: 1283217

نماینده آمریکا در امور یمن با وجود اینکه این کشور انصارالله را در فهرست تروریستی خود قرار داده است، تاکید کرد که در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک پیدا شود.

 آمریکا:در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک برای یمن پیدا شود

«تیموتی لیندرکینگ» فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن امروز چهارشنبه با ادعای اینکه قرار گرفتن انصارالله یمن در «فهرست تروریستی» باعث کاهش عملیات آنها در دریای سرخ می‌شود، تاکید کرد که در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک برای این مساله پیدا شود.

این مقام آمریکایی گفت: اقدام آمریکا در شناسایی حوثی‌های یمن به عنوان یک گروه تروریستی فشار بیشتری به این گروه می‌آورد که ممکن است آنها در انجام حملات به کشتی‌ها در دریای سرخ دلسرد کند، اما در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک پیدا شود.

آمریکا در دی ماه سال گذشته مجدد انصارالله یمن را به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرد به این علت که نیروهای مسلح یمن در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی عملیاتی را علیه کشتی‌های وابسته به این رژیم در دریای سرخ انجام دادند.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید آن زمان اعلام کرد: در واکنش به حملات و تهدید‌های ادامه دار، آمریکا انصارالله که با عنوان حوثی‌ها نیز شناخته می‌شوند را در فهرست تروریستی جهان قرار داد./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها