استعفای مقام ارشد اطلاعاتی نظامی اسرائیل

کد خبر: 1283366

رئیس تیپ تحقیقات در سازمان اطلاعات نظامی ارتش رژیم اسرائیل (امان) پس از بر عهده گرفتن مسئولیت شکست اطلاعاتی این رژیم در ۷ اکتبر در مقابل حماس، بلافاصله از سمت خود استعفا کرد.

استعفای مقام ارشد اطلاعاتی نظامی اسرائیل

یک مقام ارشد بخش اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی که از مسئولان شکست این رژیم در عملیات طوفان الاقصی در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ بود از سمت خود استعفا داد.

رسانه‌های عبری امروز پنجشنبه از استعفای یک مقام ارشد اطلاعاتی رژیم صهیونیستی خبر دادند.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، سرتیپ «عمیت ساعر» رئیس بخش تحقیقات اطلاعات نظامی ارتش این رژیم (امان) بعد از پذیرش مسئولیت کامل شکست اطلاعاتی اسرائیل در جریان عملیات طوفان الاقصی که مقاومت فلسطین در 7 اکتبر 2023 انجام داد، از منصب خود کناره‌گیری کرد.

این رسانه‌ها اعلام کردند سرتیپ ساعر بالاترین مقام اسرائیلی است که در میان سایر مقامات اسرائیلی که مسئول شکست در 7 اکتبر بودند، استعفا داده است و در مرحله کنونی جایگزینی برای او تعیین نخواهد شد.

این نخستین مسئول اطلاعاتی ارتش صهیونیستی نیست که بعد از شکست 7 اکتبر مجبور به استعفا شده است و ماه گذشته رسانه‌های عبری از استعفای برخی مسئولان بلندپایه نظامی و اطلاعاتی رژیم اشغالگر خبر داده بودند.

در ماه فوریه گذشته یکی از افسران ارشد امان با درجه سرلشکری به دلیل نقشی که در ارزیابی اشتباه اطلاعاتی داشت و منجر به شکست اسرائیل در 7 اکتبر شد، از منصب خود استعفا داد.

به گزارش رسانه‌های عبری، دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز از سمت خود استعفا داده است.

پیش از این «آهارون هالیوا» رئیس امان مجبور شده بود به شکست اطلاعاتی ارتش اسرائیل در عملیات 7 اکتبر اعتراف کند و گفت که نیروهای تحت فرمانش شکست خورده‌اند زیرا به مهمترین مأموریت خود که ارائه هشدار جنگ است، عمل نکردند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها