افزایش تعداد زندانیان فلسطینی در کرانه باختری

کد خبر: 1284203

تعداد فلسطینیان بازداشت شده در کرانه باختری از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ پس از دستگیری ۴۵ فلسطینی از عصر یکشنبه تا صبح امروز دوشنبه توسط ارتش رژیم صهیونیستی، به ۸۱۴۵ نفر افزایش‌ یافت.


افزایش تعداد زندانیان فلسطینی در کرانه باختری

تعداد فلسطینیان بازداشت شده در کرانه باختری از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ پس از دستگیری ۴۵ فلسطینی از عصر یکشنبه تا صبح امروز دوشنبه توسط ارتش رژیم صهیونیستی، به ۸۱۴۵ نفر افزایش‌ یافت.

بیانیه مشترک منتشر شده توسط کمیسیون امور زندانیان و اسیران سابق و باشگاه اسرای فلسطینی عنوان کرد تعداد اسرای فلسطینی در کرانه باختری بعد از عملیات طوفان الاقصی در ۷ اکتبر به ۸۱۴۵ نفر رسیده است.

به نقل از آناتولی، نیروهای اشغالگر حداقل ۴۵ شهروند کرانه باختری را از عصر دیروز تا صبح امروز بازداشت کرده‌اند.

دستگیری‌ها در شهر «دورا» در نزدیکی «الخلیل» و سپس قدس، رام‌الله (مرکز)، طولکرم و نابلس (شمال) انجام شد.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، ارتش صهیونیستی عملیات خود را در کرانه باختری تشدید کرده و حداقل ۴۵۹ شهید و حدود ۴۷۵۰ زخمی برجای گذاشته است.

هشدار یونیفل نسبت به وخامت اوضاع در مرز لبنان و اراضی اشغالی

نیروی حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) هشدار داد گسترش تدریجی دامنه درگیری‌ها میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان اوضاع را وخیم‌تر می‌کند.

به گزارش ایسنا، نیروی حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) در بیانیه مشترکی با هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان اعلام کرد: خشونت برای یک دوره طولانی ادامه داشته است و اکنون باید متوقف شود. از تمام طرف‌ها می‌خواهیم فورا به درگیری‌ها در چارچوب قطعنامه ۱۷۰۱ پایان دهند و از تمام راه‌ها برای ممانعت از تشدید تنش‌ها استفاده کنند.

به نقل از خبرگزاری سما، در این بیانیه آمده است: باید بر هدف جامع که توقف دائم درگیری‌ها و حل طولانی مدت نزاع است، متمرکز شویم. روند سیاسی که مبتنی بر اجرای کامل قطعنامه ۱۷۰۱ است اکنون بیش از هر زمان دیگری برای حل دلایل ریشه‌ای نزاع و تضمین ثبات در طولانی مدت اهمیت دارد.

یونیفل هشدار داد گسترش تدریجی دامنه و میزان درگیری‌ها میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان به مناطق مابعد خط آبی (خط آتش‌بس) وخامت اوضاع را بیشتر می‌کند.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین از زمان شروع عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین و جنگ غزه، شاهد حملات متقابل حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی بوده است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد تا زمان توقف جنگ غزه، حملاتش علیه رژیم صهیونیستی را متوقف نمی‌کند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها