گفتگوی مهم ترامپ و دیوید کامرون

کد خبر: 1284486

دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس پیش از سفر به واشنگتن برای دیدار با مقام‌های رسمی آمریکا با دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ۲۰۲۴ در مورد موضوعات مهم بین‌المللی گفتگو کرد.

 گفتگوی مهم ترامپ و دیوید کامرون

دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس پیش از سفر به واشنگتن برای دیدار با مقام‌های رسمی آمریکا با دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ۲۰۲۴ در مورد موضوعات مهم بین‌المللی گفتگو کرد.

کارزار دونالد ترامپ امروز سه‌شنبه اعلام کرد که وی در جریان دیدار روز دوشنبه با وزیر خارجه انگلیس در مورد ناتو، هزینه دفاعی، برگزیت و اوکراین گفتگو کرده است.

نمایندگان انگلیسی گفتند: کامرون در مسیر خود به سمت واشنگتن است جاییکه با بلینکن وزیر خارجه آمریکا و دیگر شخصیت‌های دولت بایدن و اعضای کنگره گفتگو خواهد کرد.

در مراسم شام در اقامتگاه مار- آ- لاگو ترامپ، دو طرف در مورد انتخابات آتی انگلیس و آمریکا، سیاست‌های مرتبط با برگزیت، نیاز کشورهای عضو ناتو برای برآورده کردن ملزومات هزینه‌های دفاعی و پایان جنگ در اوکراین گفتگو کردند.

ترامپ اغلب از ناکامی بسیاری از کشورهای عضو ناتو برای برآورده کردن هزینه‌های نظامی به میزان دست کم 2 درصد تولید ناخالص داخلی انتقاد می‌کند. این مساله نگرانی‌ها را در اروپا درباره آینده این ائتلاف نظامی ترانس آتلانتیک در صورت روی کارآمدن ترامپ، به همراه داشته است.

در ماه فوریه ترامپ انتقاد شدید مقام‌های غربی را به همراه داشت به این خاطر که تهدید کرد در صورت ناکامی کشورها در برآورده کردن هزینه‌های دفاعی از آنها محافظت نخواهد کرد.

در بیانیه انگلیس در مورد دیدار کامرون با ترامپ به صراحت آمده است: «رویه معمول است که وزرا با نامزدهای مخالف نیز ملاقات کنند. به گزارش تلگراف بریتانیا، این مذاکرات در مورد اوکراین، غزه و ناتو بود. بر این اساس این دیدار با تلاش‌های دیپلمات‌های بین‌المللی در واشنگتن برای برقراری تماس‌های نزدیک‌تر با ترامپ و افراد مورد اعتماد وی همخوانی دارد - به هر حال، ترامپ به طور مداوم در نظرسنجی‌های انتخاباتی از بایدن پیشتاز است.

پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌تواند سیاست بین‌الملل را به‌ویژه در مورد اوکراین پیچیده‌تر کند. کامرون قبل از خروج از لندن گفت که می‌خواهد در ایالات متحده کار کند تا اطمینان حاصل شود که کنگره ایالات متحده میلیاردها کمک به اوکراین را آزاد می‌کند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها