ژنرال آمریکایی: «جنگ ستارگان» در راه است

کد خبر: 1284549

به عقیده رئیس فرماندهی فضایی آمریکا احتمال درگیری در فضا دیگر یک نظریه نیست.

ژنرال آمریکایی: «جنگ ستارگان» در راه است

ژنرال «استفن وایتینگ» رئیس فرماندهی فضایی آمریکا در سی و نهمین سمپوزیوم فضایی مقر فرماندهی مستقر در کلورادو تصویری هشدار دهنده از توانمندی‌های فضایی چین و روسیه رسم کرد و با توصیف تلاش‌های پکن به‌عنوان «حرکت با سرعت خیره‌کننده» گفت: چین یک شبکه بر فراز اقیانوس آرام برای یافتن، تعمیر، ردیابی و هدف قرار دادن قابلیت‌های نظامی آمریکا و متحدانش ساخته است.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وی ادامه داد: از سال ۲۰۱۸، روسیه تعداد ماهواره‌های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی خود را در مدار و در عین حال آزمایش‌ها و تسلیحات ضد ماهواره‌ای را دو برابر و چین سه برابر کرده است. در همین حال، ایالات متحده بهترین معماری‌های فضایی جهان را دارد و آرایش نظامی ما برای یک شرایط بی خطر بهینه شده است.

این ژنرال آمریکایی افزود: تسلیحات فضایی روسیه و چین شیوه زندگی مدرن ما و نحوه دفاع از این ملت را به خطر می‌اندازد به همین دلیل باید بتوانیم در صورت درخواست برای دستیابی به برتری فضایی با این تهدیدات مقابله کنیم.

وایتینگ یک درگیری مسلحانه احتمالی در فضا را از نظر اقتصادی و زیست‌محیطی شاید برای چندین دهه ویران‌کننده توصیف کرد و گفت که ایالات متحده می‌خواهد وضعیت رقابت پایدار را حفظ کند.

به گفته فرماندهی فضایی آمریکا، واشنگتن در حال حاضر با کانادا، استرالیا و انگلیس بر روی عملیات «مدافع المپیک» کار می کند؛ برنامه‌ای که برای بهینه سازی عملیات فضایی در نظر گرفته شده است.

وایتینگ همچنین اعلام کرد که آلمان، فرانسه و نیوزلند نیز برای پیوستن به این برنامه دعوت شده‌اند.

وی ادامه داد: آزمایشگاه مدل‌سازی و شبیه‌سازی ارتش ایالات متحده را قادر می‌سازد تا راه‌های بهتری برای بازدارندگی و برنامه‌ریزی برای انجام عملیات برای جنگی که هرگز اتفاق نیفتاده و جنگی که ما نمی‌خواهیم رخ دهد، به دست آورد.

واشنگتن اخیرا مسکو را به داشتن قابلیت‌های ضد ماهواره‌ای فاش نشده که احتمالا ماهیت هسته‌ای است، متهم کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه گفت که ادعاهای آمریکا بی اساس و ترفندی برای دستکاری مذاکرات کنترل تسلیحات است.

سفارت روسیه در واشنگتن همچنین آمریکا را به استفاده از «شعارهای روس هراسی» برای پنهان کردن برنامه‌های خود برای نظامی کردن فضا متهم کرده است.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها