ادعای وزیر جنگ اسرائیل درباره تاریخ عملیات رفح

کد خبر: 1284576

رسانه صهیونیستی تایمز اسرائیل به نقل از یک منبع مطلع گزارش داده وزیر جنگ اسرائیل در گفت‌وگو دوشنبه با رئیس پنتاگون برخلاف ادعای نخست‌وزیر این رژیم، گفت که هنوز تاریخ مشخصی برای حمله زمینی به رفح مشخص نشده است.

ادعای وزیر جنگ اسرائیل درباره تاریخ عملیات رفح

روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل امروز چهارشنبه به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد وزیر جنگ اسرائیل یوآو گالانت در تماس تلفنی دوشنبه به وزیر دفاع آمریکا لوید آستین گفت که تل‌آویو تاریخی برای آغاز حمله زمینی بزرگ در رفح تعیین نکرده که در تناقض با اظهارات بنیامین نتانیاهو است. این منبع روز سه‌شنبه در تایید گزارش‌های آکسیوس و هاآرتص گفت که گالانت اظهار داشت «اسرائیل همچنان در حال نهایی کردن برنامه‌های خود برای خروج حدود یک و نیم میلیون فلسطینی است» که اکنون در شهر رفح در جنوبی‌ترین بخش غزه بعد از فرار از مناطق جنگی در شمال پناه گرفته‌اند.

تماس بین آستین و گالانت تنها چند ساعت بعد از آن انجام شد که نخست‌وزیر اسرائیل در اظهاراتی عمومی ادعا کرد تاریخ عملیات رفح تعیین شده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید جیک سالیوان هم سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا تل‌آویو درباره برنامه‌های خود واشنگتن را مطلع کرده، گفت که «اگر تاریخی داشته باشد، با ما در میان نگذاشته است». این دستیار ارشد بایدن در ادامه گفت که «نتانیاهو اظهارات عمومی می‌کند اما همچنین به طور خصوصی با ما درباره جنبه‌های عملیات‌ها و همچنین طرز فکرشان درباره رفح با جزئیات گفت‌وگو می‌کند» که به تحلیل تایمز اسرائیل نشان می‌دهد اغلب تناقض بین این دو وجود دارد.

شبکه سی‌ان‌ان هم بامداد چهارشنبه به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد دولت بایدن اظهارات نتانیاهو در مورد زمان‌بندی عملیات رفح را رد کرده است.پیش‌تر نیز نشریه پولیتیکو بامداد چهارشنبه به نقل از مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی نوشت که ادعای نتانیاهو درباره حمله به رفح، سیاسی است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها