درخواست گزارشگر ویژه سازمان ملل از تحریم اسرائیل

کد خبر: 1284577

گزارشگر ویژه سازمان ملل در اراضی فلسطینی می‌گوید که مقامات اسرائیلی برای توجیه جنایات خود در غزه با کلمات «سپر انسانی» و «مناطق امن» بازی می‌کنند.

درخواست گزارشگر ویژه سازمان ملل از تحریم اسرائیل

گزارشگر ویژه سازمان ملل در اراضی فلسطینی می‌گوید که مقامات اسرائیلی و نظامیان آن اصول حقوق بین الملل را برای توجیه اقدامات خشونت بار خود تحریف می‌کنند.فرانچسکا آلبانیز با اشاره به این موضوع به عبارات «سپر انسانی» و «مناطق امن» اشاره و تاکید کرد که مقامات تل آویو با چنین کلماتی بازی می‌کنند تا اقدامات خود را توجیه کنند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل با اشاره به گزارش خود گفت که من خواستار ممنوعیت صادرات تسلیحات به اسرائیل و اعمال تحریمهای اقتصادی علیه تل آویو شدم.وی تاکید کرد که اسرائیل باید مجبور شود از قوانین بین‌المللی و منشور ملل متحد پیروی کند.

این مقام سازمان ملل با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها اضافه کرد، سال‌هاست که هیچ اقدامی علیه اسرائیل برای ارتکاب جنایات جنگی انجام نشده است.

این مأمور سازمان ملل پیش از این اقدامات و رفتار رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی‌ها، به ویژه در غزه را وحشی‌گری قرن توصیف کرده بود و با مخاطب قرار دادن کشورهای غربی گفت: سکوت غرب در قبال آن‌چه بر سر فلسطینی‌ها می‌گذرد، به مرحله همراهی [با اسرائیل] رسیده است.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها