حمله هکری به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1284639

رسانه‌های عبری هک‌شدن رایانه‌های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را تایید کردند.


حمله هکری به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی

منابع خبری امنیتی وابسته به رژیم صهیونیستی نفوذ به رایانه‌های وزارت جنگ این رژیم در یک حمله هکری را تایید کرده‌اند.

روزنامه «اسرائیل هیوم» گزارش داد که یک گروه هکری چند روز پیش اعلام کرد به رایانه‌های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نفوذ کرده و توانسته اطلاعات حساسی را به دست بیاورد و این داده‌ها را در چند گروه در پیام‌رسان تلگرام منتشر کرده‌ است.

گروه هکری مسئول این حمله تاکید کرد موفق به سرقت داده‌هایی گسترده و حساس از سامانه‌های رایانه‌ای وزارت جنگ رژیم صهیونیستی شده است. این گروه ناشناس که در گزارش مذکور اطلاعات بیشتری از آن منتشر نشده، در پیام‌رسان تلگرام در ویدیویی نشان داد چگونه توانسته چندین سامانه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را هک کرده و به اطلاعاتی که داخل آنها بوده دسترسی پیدا کند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، هکرها اسناد مختلف مربوط به سفارشات و مکاتبات وزارت جنگ این رژیم را منتشر و در چندین تالار گفت‌وگوی اینترنتی پیشنهاد کرده‌اند تا در ازای دریافت ۵۰ رمزارز بیت‌کوین (معادل ۳.۳۷ میلیون دلار) داده‌ها را به صورت کامل منتشر کنند.

آنها همچنین برای فروش این داده‌ها شرط آزاد کردن ۵۰۰ اسیر فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی را مطرح کردند.

تشکیلات امنیتی رژیم صهیونیستی از اظهار نظر درباره این موضوع خودداری کرد اما منابع امنیتی به این روزنامه صهیونیستی تایید کردند که نفوذ به سامانه‌های وزارت جنگ رژیم اتفاق افتاده و به اینکه این داده‌ها حساس بوده‌اند، اشاره نکردند.

منابع رسانه‌ای عبری‌زبان عصر روز جمعه نیز از هک شدن گسترده وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی خبر دادند.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در این باره فاش کرد، حمله سایبری گسترده به تمام واحدهای وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی انجام شد و میزان خسارت وارده در حال ارزیابی است و گمانه‌زنی‌هایی درباره عاملان احتمالی این حمله سایبری داشت.

هر چند این وزارتخانه انجام این حمله را تکذیب کرده، منابع مطلع گفتند حدود ۱۰۰ گیگابایت داده‌های حساس متعلق به این وزارتخانه در فضای مجازی منتشر شده است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها