۷۱ درصد صهیونیست‌ها خواهان استعفای نتانیاهو

کد خبر: 1284720

نظرسنجی جدید شبکه کان ۱۱ نشان می‌دهد با گذشت ۶ ماه از جنگ در غزه ۴۲ درصد شرکت کنندگان خواستار استعفای فوری نخست وزیر هستند و ۲۹ درصد نیز استعفای او پس از پایان جنگ را پیشنهاد می‌کنند. تنها ۲۱ درصد صهیونیست ها ابقای بی بی در قدرت را خواستار شده‌اند.

۷۱ درصد صهیونیست‌ها خواهان استعفای نتانیاهو

با گذشت بیش از 6 ماه از دور جدید جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، نتایج نظرسنجی رسانه‌های صهیونیستی حکایت از آن دارد که 71 درصد از اسرائیلی‌ها خواستار استعفای بنیامین نتانیاهو شدند.

 شبکه تلویزیونی «کان» و «کانال 12» اسرائیل در ششمین ماه از جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان غزه نتایج نظرسنجی را منتشر کرد که در آ ن71 درصد از صهیونیست‌ها خواهان استعفای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو شدند.

کان گزارش کرد که 42 درصد از پاسخ‌دهندگان تأکید داشتند که نتانیاهو باید فوراً استعفا کند و 29 درصد از این 71 درصد تأکید داشتند که نتانیاهو باید پس از پایان جنگ غزه از سمت خود بعنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی کناره‌گیری کند و تنها 21 درصد اعتقاد داشتند که نیازی به استعفای نتانیاهو نیست و 8 درصد از پاسخ‌دهندگان نیز نظر خاصی در این خصوص نداشتند.

از طرف دیگر، 44 درصد از پاسخ‌دهندگان تأکید داشتند که ظرف چند ماه آینده باید انتخابات برگزار شود و 22 درصد بر این باور بودند که انتخابات باید ظرف سال آینده برگزار شود و 26 درصد نیز تأکید داشتند که انتخابات باید در زمان مقرر خود یعنی اکتبر 2026 برگزا شود و هشت درصد نیز نظر خاصی نداشتند.طبق نظرسنجی کانال 12، 50 درصد از صهیونیست‌ها بر این باور بودند که باید انتخابات زودهنگام برگزر شود و 41 درصد مخالف بودند و 9 درصد نیز نظر خاصی نداشتند.

نظرسنجی کان همچنین نشان می‌دهد که 45 درصد از پاسخ‌دهندگان، نتانیاهو را مسئول رخدادهای 6 ماه اخیر می‌دانند و 35 درصد رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هرتزی هالوی و «رونن بار» رئیس شین‌بت را مقصر می‌دانند و تنها سه درصد از پاسخ‌دهندگان، وزیر جنگ اسرائیل یوآو گالانت را مسئول می‌دانند. از طرف دیگر، 68 درصد از صهیونیست‌ها معتقد بودند که عملکرد نتانیاهو در جنگ غزه خوب نبوده است و تنها 29 درصد از عملکرد او رضایت داشتند.

بخشی از نظرسنجی کان همچنین به بحث اسرای اسرائیلی در غزه اشاره کرده است که نشان می‌دهد که 56 درصد از صهیونیست‌ها تأکید داشتند که رژیم صهیونیستی اقدامات کافی برای بازگرداندن اسرای اسرائیلی انجام نداده است. نظرسنجی شبکه کان توسط مؤسسه تحقیقاتی کانتار به صورت اینترنتی انجام گرفته است و نظرسنجی کانال 12 نیز توسط مؤسسه تحقیقاتی میگدام و از طریق اینترنت و همچنین به صورت تلفنی انجام گرفته است.

پیش از آغاز جنگ غزه نیز به صورت هفتگی تظاهرات‌های گسترده‌ای در تل‌آویو و دیگر مناطق اراضی اشغالی علیه عملکرد نتانیاهو برگزار می‌شد که معترضان در آن زمان نیز خواهان استعفای نتانیاهو بودند که پس از جنگ غزه فشارها برای برکناری نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تشدید شده است.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها