آحارونوت: سربازان زن ارتش اسرائیل از خدمت امتناع می‌کنند

کد خبر: 1284771

یک روزنامه عبری زبان درباره تاثیرات روانی عملیات طوفان الاقصی بر نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به ویژه سربازان زن این ارتش و امتناع آنها از حضور در یگان نظارت نوشت.

آحارونوت: سربازان زن ارتش اسرائیل از خدمت امتناع می‌کنند

روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» امروز پنجشنبه پس از گذشت شش ماه از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه نوشت: «بیش از ۱۰۰ سرباز زن ارتش در نتیجه شوک روانی وارد شده به آنها در عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته، از کار در یگان نظارت ارتش خودداری می‌کنند و ارتش هنوز در جذب دوباره آنها جهت کار به عنوان ناظر با مشکل روبه‌رو است.»

آحارونوت در ادامه نوشت: «این سومین دوره پیاپی از زمان آغاز جنگی است که تعداد زیادی زن در ارتش به خدمت گرفته شدند و آنها از ترک پایگاه‌هایشان جهت خدمت در یگان مهم نظارت امتناع می‌کنند.»

تعدادی سرباز زن در بخش نظارت تصویری بر مرزها فعالیت داشته و به صورت شبانه‌روزی بر تصاویر زنده دریافتی از دوربین‌ها و پهپادها نظارت دارند.

این روزنامه عبری در ادامه نوشت، از مجموع ۳۴۶ سرباز زن، ابتدا نیمی از آنها این هفته از رفتن به پایگاه آموزشی خودداری کردند و ارتش صبح امروز اعلام کرد که تعداد جدید سربازان زنی که به پایگاه نرفتند ۱۱۶ تن یعنی حدود ۳۰ درصد از تعداد کل بوده است.

آحارونوت احتمال زندانی شدن این سربازها را بعید دانست اما نوشت احتمالا فردا تعدادی از آنها به بازداشتگاه‌هایی در پایگاه پذیرش و تقسیم‌بندی واقع در «تل هاشومر» منتقل شده و یا به دیگر پایگاه‌ها اعزام خواهند شد.

به نوشته این روزنامه عبری، از جمله دلایلی که این سربازها برای امتناع از حضور در یگان نظارت اعلام کردند، ترس و نگرانی از فعالیت در این یگان با توجه به اسیر و کشته شدن ده‌ها تن از آنها در عملیات هفتم اکتبر به دست نیروهای یگان ویژه حماس بوده است که در مقابل مسئولان ارتش به آنها توضیح دادند که احتمال دارد بر خلاف گذشته به آنها اسلحه شخصی داده شود.

حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات طوفان الاقصی را در پاسخ به حملات مستمر نیروهای ارتش و شهرک‌نشین‌ها به فلسطینی‌ها و دارایی‌ها و مقدساتشان به ویژه مسجد الاقصی آغاز کرد که شامل حال مقر تیپ غزه ارتش رژیم صهیونیستی واقع در منطقه غلاف غزه که نیروهای ناظر حضور داشتند، نیز بود.

رژیم صهیونیستی اعلام کرده که در این حمله ۱۲۰۰ تن از ساکنان اراضی اشغالی به هلاکت رسیده و ۵۴۳۱ تن دیگر از آنها زخمی شده و حدود ۲۳۹ تن از جمله تعدادی نظامی ارشد به اسارت درآمدند که تعدادی از آنها طی آتش‌بسی یک هفته‌ای در ابتدای دسامبر ۲۰۲۳ با ده‌ها اسیر فلسطینی تبادل شدند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها