حماس: آتش‌بس دائم، کلید توافق با اسرائیل است

کد خبر: 1284802

سخنگوی حماس آتش‌بس دائم را کلید توافق با اسرائیل دانست و گفت که بازگشت بدون قید و شرط آوارگان و خروج کامل نیروهای اسرائیل از نوار غزه، اولویت حماس در مذاکرات است.

حماس: آتش‌بس دائم، کلید توافق با اسرائیل است

«عبد اللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز پنجشنبه تأکید کرد که «کلید هر توافق با اسرائیل، آتش‌بس دائم است».القانوع با اشاره به اینکه «بازگشت بدون قید و شرط آوارگان و خروج کامل نیروهای اسرائیل از نوار غزه، اولویت ما در فرآیند مذاکرات است»، گفت که بدون تحقق چنین شروطی، هیچ توافقی حاصل نخواهد شد.وی با بیان اینکه غزه پس از گذشت شش ماه، همچنان استوار است و شکست نخواهد خورد، ادامه داد: حجم تخریب و نابودی در نوار غزه، صرفا بیانگر نازیستی و فاشیستی بودن اسرائیل است.

سخنگوی حماس با تأکید بر اینکه اسرائیل نخواهد توانست به اهداف خود دست پیدا کند، خاطر نشان کرد: تداوم جنگ برای کشتار جمعی، ایجاد قحطی و طولانی کردن مدت زمان جنگ، باعث نخواهد شد که اسرائیل پیروز به نظر برسد یا اهداف خود را محقق کند.القانوع با بیان اینکه میزان جنایات اسرائیل در بیمارستان الشفاء غزه، وحشیانه و فاجعه‌بار بود، در پایان گفت: عملیات جست‌وجود از 10 روز پیش، برای بیرون کشدن پیکر شهدا همچنان ادامه دارد.با وجود این جنایات، «حاییم رامون» وزیر پیشین دادگستری رژیم صهیونیستی امروز اذعان کرد که در جریان جنگ علیه غزه، «شکست راهبردی خوردیم و به هیچ یک از اهدافی که کابینه تعیین کرده بود، دست پیدا نکردیم».این سیاستمدار اسرائیلی همچنین اعتراف کرد: شش ماه پیش، وارد این جنگ شدیم. تنها به خاطر یک چیز که همان نابودی نظامی حماس بود. هر چند ارتش، ضربات سختی به حماس وارد کرد، ولی [این جنبش] همچنان بر روی پاهای خود ایستاده است».

رژیم صهیونیستی پس از اینکه در عملیات زمینی در غزه ناکام ماند و شمار زیادی از نیروهای خود را از این منطقه خارج کرد، امروز پنجشنبه حملات گسترده هوایی خود را به شهر غزه و اردوگاه «النصیرات» واقع در مرکز نوار غزه  ادامه داد.خبرگزاری شهاب گزارش داد، جنگنده‌های اسرائیلی بازار «فراس» شهر غزه را بمباران کردند که در جریان آن، دستکم هشت نفر شهید و چند نفر دیگر هم زخمی شدند. منابع فلسطینی خبر دادند که در جریان یک حمله دیگر صهیونیستها به اردوگاه «الجدید» واقع در شمال النصیرات هم چند نفر زخمی شدند و به بیمارستان «العوده» انتقال پیدا کردند.وزارت بهداشت غزه خبر داد که طی 24 ساعت گذشته و در نتیجه حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه، 63 نفر شهید و 45 نفر دیگر هم زخمی شدند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها