شهادت دست‌کم ۲۵ فلسطینی در حمله اشغالگران صهیونیست به غزه

کد خبر: 1284861

منابع خبری از شهادت دست‌کم ۲۵ فلسطینی در نوار غزه در جریان آخرین دور از حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه خبر دادند.

شهادت دست‌کم ۲۵ فلسطینی در حمله اشغالگران صهیونیست به غزه

منابع خبری از شهادت دست‌کم ۲۵ فلسطینی در نوار غزه در جریان آخرین دور از حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه خبر دادند.

به نقل از الجزیره، در ادامه تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه، نیروهای این رژیم یک منزل متعلق به خانواده الطباطیبی در منطقه السدره در بخش الدرج واقع در غزه را بمباران کردند که بر اثر آن دست کم ۲۵ نفر به شهادت رسیدند.

در حمله هوایی اشغالگران به یک مدرسه در اردوگاه النصیرات که آوارگان در آن حضور دارند هم تعدادی مجروح شدند.

اشغالگران همچنین شمال اردوگاه النصیرات را مورد هدف قرار دادند.

طبق آخرین گزارش وزارت بهداشت فلسطین تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر سال گذشته) تاکنون، به ۳۳ هزار و ۵۴۵ نفر و مجروحان به ۷۶ هزار و ۹۴ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت غزه تاکید کرد که برخی از شهدا و قربانیان همچنان زیر آوار و در خیابان‌ها بوده و اشغالگران از امدادرسانی به آنها ممانعت می‌کنند.

۲ شهید و ۴ زخمی در نتیجه یورش اشغالگران به اردوگاه الفارعه در کرانه باختری

هلال احمر فلسطین اعلام کرد در پی یورش اشغالگران به اردوگاه الفارعه و شهر طوباس در کرانه باختری 2 تن شهید و چهار تن مجروح شدند. همچنین رسانه‌های عبری گزارش دادند آژیرهای هشدار در شهرکی در کرانه باختری به صدا درآمد.

به گزارش ایسنا، در حالیکه رسانه‌های عبری زبان گزارش می‌دهند آژیرهای هشدار در شهرک «نافیه دانییل» در کرانه باختری از ترس عملیات نفوذ به صدا درآمدند، اشغالگران به تهاجمات خود به کرانه باختری ادامه می‌دهند. در این راستا بامداد روز جمعه در جریان هجوم نیروهای رژیم صهیونیستی به اردوگاه الفارعه در جنوب طوباس، ۲ جوان بر اثر گلوله نیروهای اشغالگر شهید و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

منابع پزشکی تاکید کردند که نام یکی از این افراد محمد عصام شحماوی بود که بر اثر اصابت گلوله واقعی از ناحیه سر شهید شد و چهار تن دیگر نیز بر اثر اصابت گلوله به اندام‌های بدنشان مجروح شدند.

براساس گزارش المیادین، نیروهای اشغالگر پس از خروج از پاسگاه دروازه عاطوف در شرق طوباس و عبور از شهرک طمون، با تقویت و حضور نیروهای کمکی نظامی در پاسگاه نظامی حمرا، با چندین خودرو به اردوگاه یورش بردند.

نیروهای اشغالگر تک تیراندازها را در ورودی اردوگاه مستقر کردند، در حالی که درگیری‌ها و تقابل‌های خشونت آمیزی بین مقاومت و نیروهای اشغالگر یورش برنده به اردوگاه از جمله انفجارهای قوی رخ داد.

در جنین نیز یک جوان بامداد روز جمعه بر اثر اصابت گلوله نیروهای اشغالگر در شهرک الفندکومیه مجروح شد. نیروهای اشغالگر با گلوله واقعی وی را مجروح کردند و مانع رسیدن آمبولانس به فرد مجروح شدند.

همزمان نیروهای اشغالگر به شهر طولکرم یورش بردند و خودروهای آنها به سمت منطقه العزب در شرق طولکرم حرکت کردند و در حومه الصوانه، عزبة الجراد و عزبة الطیاح مستقر شدند.

چندین خودروی نظامی صهیونیست نیز از ورودی شمالی شهر قلقیلیه هجوم بردند و چندین منطقه را گشتند، در حالی که سربازان اشغالگر به خانه‌ای در منطقه صوفین یورش بردند، بدون اینکه گزارشی از مجروحیت یا دستگیری منتشر شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها