ادعای سنتکام درباره عملیاتی علیه ارتش یمن

کد خبر: 1284864

ارتش آمریکا صبح امروز-جمعه- بار دیگر مدعی شد که یک موشک بالستیک ضد کشتی که از مناطق تحت کنترل انصارالله یمن شلیک شده بود را منهدم کرد.


ادعای سنتکام درباره عملیاتی علیه ارتش یمن

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای در ادامه دروغ‌پردازی‌هایش مدعی شد که هیچ خبری مبنی بر خسارت جانی یا خسارت به کشتی‌های آمریکا، ائتلاف بین‌المللی یا کشتی‌های تجاری مخابره نشده است.

سنتکام روز چهارشنبه نیز مدعی انهدام ۱۱ پهپاد متعلق به ارتش یمن شده بود.

به گزارش العربیه، از ۱۹ نوامبر سال گذشته ارتش یمن حملات پهپادی و موشکی متعددی را علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی که عازم اراضی اشغالی بوده‌اند در ۲ دریای سرخ و عرب انجام داده‌ است.

این حملات که باعث غرق شدن چند کشتی و آسیب دیدن تعدادی دیگر شده، شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی را مجبور به طی کردن مسیر طولانی‌تر و گران‌تری از دماغه امید نیک در جنوب و اطراف قاره آفریقا کرد.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قراردادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حمله آن‌ها به یمن، ارتش یمن بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد.

ایالات متحده آمریکا و انگلیس هم به موازات تشکیل ائتلاف‌های نظامی دریایی چندملیتی به بهانه حفاظت از امنیت کشتیرانی در دریای سرخ و خلیج عدن، حملات مشترک و مکرری را با رویای ایجاد بازدارندگی و تضعیف توانمندی‌های نظامی ارتش یمن علیه استان‌های یمن از جمله صنعا، صعده و الحدیده انجام می‌دهند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها