هشدار مقاومت اسلامی عراق به آمریکا و رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1284928

مقاومت اسلامی عراق درباره هرگونه حماقت آمریکا و رژیم صهیونیستی در قبال عراق یا یکی از کشورهای عضو محور مقاومت هشدار داد.

هشدار مقاومت اسلامی عراق به آمریکا و رژیم صهیونیستی

مقاومت اسلامی عراق درباره هرگونه حماقت آمریکا و رژیم صهیونیستی در قبال عراق یا یکی از کشورهای عضو محور مقاومت هشدار داد.

مقاومت اسلامی عراق روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: تازمانی که نظامیان اشغالگر آمریکایی بر سینه عراق زخمی نشسته اند، حاکمیت آن را خدشه دار کرده، حریم هوایی آن را نقض می کنند و بر برنامه های امنیتی آن تسلط دارند، تغییر نام این اشغالگری به ائتلاف و مشارکت امنیتی، هیچ تاثیر و ارزشی ندارد و این اقدام آمریکا نشان می دهد که آن ها قصدی برای خروج از خاک عراق ندارند.

مقاومت اسلامی عراق تاکید کرد: جنایت های آمریکا در پشتیبانی از رژیم صهیونیستی روز به روز افزایش می یابد، ما مسئولیت کامل هر حماقت نظامیان آمریکایی و رژیم صهیونیستی در عراق و کشورهای عضو محور مقاومت را متوجه آمریکا می دانیم و هشدار می دهیم که هرکجا که دستمان برسد به آن ها پاسخ مستقیم می دهیم.

به گزارش ایرنا، « محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق، پیش از سفر خود به واشنگتن در مقاله‌ای در مجله فارن‌افرز نوشته است که کاهش تنش همه جانبه در خاورمیانه مستلزم پایان فوری جنگ در نوار غزه است.

وی در بخش دیگری از این مقاله تصریح کرده که اواخر ماه ژانویه کمیته نظامی عالی، متشکل از مقام‌های ارشد نظامی هر دو کشور عراق و آمریکا با هدف ارزیابی تهدیدهای فعلی داعش، توانمندی‌های نیروهای امنیتی عراق و شرایط عملیاتی در سراسر کشور، تشکیل شده است.

نخست وزیر عراق افزوده است: کمیته نظامی عالی مشترک عراق و آمریکا با پایان دادن به ماموریت ائتلاف بین المللی بر اساس جدول زمانی موافقت کرده است.

السودانی در ادامه تصریح کرده است که کمیته عالی نظامی، نقشه‌ راهی برای روابط آتی دو طرف و از جمله حضور مشاوران آمریکایی تدوین خواهد کرد.

وی همچنین نوشته است: این اقدامات، به جای آنکه نشان‌دهنده کاهش روابط ما با آمریکا باشد به ما اجازه خواهد داد وارد مرحله جدیدی از شراکت‌هایی شویم که مبتنی بر همکاری‌هایی فراتر از صرفاً مسائل نظامی و امنیتی است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها