زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق

کد خبر: 1285058

یکی از رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان عراق پیش بینی کرد دستورکار خروج نیروهای آمریکایی از عراق بعد از اواسط سال میلادی کنونی اجرا شود.

زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق

رعد التمیمی، از رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان عراق گفت: محور سفر محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به واشنگتن شامل سه پرونده مهم و اصلی است که مهم‌ترین آن خروج نیروهای آمریکایی از عراق است. توافق ملی در قبال این پرونده وجود دارد.

التمیمی پیش بینی کرد اجرای دستورکار خروج نیروهای آمریکایی از عراق بعد از اواسط سال ۲۰۲۴ آغاز شود.

وی در مصاحبه با المعلومه گفت: نیروهای آمریکایی حاکمیت ملی عراق را نقض و از کشتار جمعی ساکنان غزه حمایت کردند. آن‌ها تمام امکانات خود را برای حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیستی به کار گرفتند. واشنگتن خطر مخالفت با خروج خود و پیامدهای داخلی و خارجی آن را درک می‌کند.

پارلمان عراق در سال ۲۰۲۰ مصوبه‌ای را برای خروج نیروهای خارجی از عراق به ویژه نیروهای آمریکایی بعد از جنایت ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس، نایب رئیس حشد شعبی عراق در حمله آمریکا به فرودگاه بغداد تصویب کرد.

السودانی امروز(شنبه) در رأس هیئتی عراقی به واشنگتن رفت.

نخست‌وزیر عراق جمعه در مقاله‌ای که برای «فارن افرز» نوشت کمیته عالی نظامی مشترک آمریکا و عراق با پایان دادن به مأموریت ائتلاف بین‌المللی بر اساس جدول زمانی موافقت کرده است.

محمد شیاع السودانی دیدار خود با جو بایدن طی سفر به واشنگتن را فرصتی برای ایجاد شراکت جدید و پایدارتر میان آمریکا و عراق خواند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها