بیانیه شدیداللحن حماس درباره تشدید حملات جنون‌آمیز علیه فلسطینی‌ها

کد خبر: 1285122

جنبش حماس فلسطین تاکید کرد آنچه شهرک نشینان تحت حمایت ارتش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری انجام می‌دهند «جنایت جنگی است».

بیانیه شدیداللحن حماس درباره تشدید حملات جنون‌آمیز علیه فلسطینی‌ها

این جنبش امروز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تشدید حملات جنون‌آمیز شبه‌نظامیان شهرک‌نشین به فلسطینی‌ها در شهرها، روستاها و شهرک‌های کرانه باختری و حملات وحشیانه به شهروندان، املاک، منازل و اموال آنها که تحت نظارت مستقیم کابینه شهرک‌نشینان فاشیست و با حمایت کامل ارتش اشغالگر انجام می‌شود، جنایات جنگی است.

حماس اعلام کرد: دشمن صهیونیستی گله‌های شهرک نشینان را در اراضی فلسطینی‌ها رها می‌کند تا آن‌ها را به ویرانه تبدیل کند و بدین ترتیب به هدف خود در تصرف اراضی کرانه باختری و اخراج و آواره کردن مردم آن دست یابد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان تندرو برای دومین روز متوالی پس از ناپدید شدن یکی از شهرک‌نشینان، یورش و حملات خود به فلسطینیان در چندین روستا در کرانه باختری را تشدید کرده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد جسد جوان صهیونیستی مفقود شده پیدا شده است و تحقیقات در مورد این حادثه همچنان ادامه دارد.

حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به روستاهای فلسطینی

خبرنگار شبکه خبری الجزیره امروز گزارش کرد پس از پیدا شدن جسد شهرک‌نشین در شرق رام الله، شهرک نشینان در نزدیکی روستاها و شهرهای فلسطینی به حالت آماده باش درآمدند و با ۱۲ وسیله نقلیه جاده ها را در شرق بیت لحم مسدود کرده و مانع از رسیدن مردم به مناطق خود شدند.

هلال احمر فلسطین هم گزارش کرد ۱۶ فلسطینی در درگیری با نیروها و شهرک‌نشینان صهیونیستی در روستاهای رام‌الله و نابلس زخمی شدند.

به نقل از روسیا الیوم، حماس در این بیانیه از مردم در کرانه باختری و نیروهای مقاومت خواست برای مقابله با این طرح‌ها قیام کرده و جنبش انقلابی و مقاومت را تشدید کنند، با دشمن صهیونیستی و شهرک‌نشینان افراطی درگیر شده و با این حملات وحشیانه مقابله کنند.

این جنبش تاکید کرد: این حملات خطرناک که مردم ما و حضور آنها را در سرزمینشان هدف قرار می‌دهد، نیازمند رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین و سرویس‌های امنیتی در کرانه باختری است که در حالت آماده‌باش باشند و وظیفه محول شده خود را برای حفاظت از مردم ما انجام دهند. مردمی که زیر بار هجوم ها و یورش ها، کشتارها، دستگیری ها و جنایات روزانه رنج می‌برند. بنابراین وظیفه تک تک افراد آزاده و شریف فلسطین است که این جنایتکاران را به سرعت از تجاوزات و بربریت‌هایشان باز دارند.

حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به روستاهای فلسطینی

شبکه خبری «سی ان ان» امروز گزارش کرد دهها شهرک نشین امروز به روستای «المغیر» در شرق رام‌الله یورش برده و یک ساختمان و چند خودرو را آتش زدند.

حماس اعلام کرد دشمن صهیونیستی با کشتارهای مستمر و جنگ نسل‌کشی در نوار غزه، وحشیانه‌ترین اشکال تروریسم را علیه ملت فلسطین اعمال کرده و جنایات و تخلفات آن در کرانه باختری افزایش یافته است، این مساله مردم فلسطین را ملزم می‌کند در همه جا، پشت گزینه مقاومت در برابر این اشغالگر فاشیستی متحد شوند و جامعه بین‌الملل برای مهار این رفتار جنایتکارانه مغایر با  همه نظام‌ها و قوانین بین‌المللی سخت تلاش کند.

جهاد اسلامی: وضعیت کنونی، محصول همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با اسرائیل است

جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز شنبه در بیانیه‌ای تشکیلات خودگردان را مسئول وضعیت کنونی پس از بیش از ۳۰ سال همکاری امنیتی با دشمن صهیونیست دانست.

به گزارش ایسنا، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه خود با تأکید بر اینکه «هدف از جنایات صهیونیست‌ها در کرانه باختری، سیطره بر مسجد الاقصی است»، اعلام کرد : «جریان‌های مقاومت به هر شیوه و وسیله ممکن به وظیفه دفاع از ملت خود عمل می‌کنند.»

در این بیانیه آمده است: «کشورهای عربی سازشگر و جامعه بین‌الملل نیز مسئول افسارگسیختگی شهرک‌نشینان و جنایات آنان در کرانه باختری هستند.»

جهاد اسلامی خطاب به امت اسلامی و عربی اعلام کرد: «حملات و جنایات هدفمند و سازماندهی شده صهیونیست‌ها به کرانه باختری با هدف سیطره نهایی بر مسجد مبارک الاقصی انجام می‌گیرد.»

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تشکیلات خودگردان را مسئول وضعیت کنونی پس از بیش از ۳۰ سال همکاری امنیتی با دشمن صهیونیست دانست و افزود: «وضعیت کنونی، محصول همکاری امنیتی ۳۰ ساله تشکیلات خودگردان با اسرائیل است».

این جنبش همچنین ملت فلسطین را به مقابله با جنایات شهرک‌نشینان اشغالگر و امت اسلامی و عربی را به اعمال فشار بر اشغالگران در تمامی عرصه‌ها و میادین فراخواند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها