درخواست رسانه‌ها از ترامپ و بایدن برای برگزاری مناظره

کد خبر: 1285426

شماری از رسانه‌های آمریکایی خواستار موافقت علنی جو بایدن و دونالد ترامپ برای برگزاری مناظره‌های انتخاباتی شدند.

 درخواست رسانه‌ها از ترامپ و بایدن برای برگزاری مناظره

شماری از رسانه‌های آمریکایی خواستار موافقت علنی جو بایدن و دونالد ترامپ برای برگزاری مناظره‌های انتخاباتی شدند.

شماری از رسانه های آمریکایی در بیانیه ای خواستار موافقت علنی جو بایدن رئیس جمهور فعلی و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق برای برگزاری مناظره‌هایی در آستانه انتخابات ماه نوامبر شدند.

در این بیانیه آمده است: مناظره های عمومی انتخاباتی، سنتی دیرینه در تاریخ دموکراسی آمریکاست و نقشی حیاتی در هر انتخابات ریاست جمهوری طی 50 سال گذشته داشته است. در هر کدام از این انتخابات‌ها، ده‌ها میلیون نفر برای تماشای مناظره های انتخاباتی نامزدها، و رقابت ایده ها برای آرای شهروندان آمریکایی در کنار هم قرار گرفتند.

این رسانه های خبری تاکید کردند کمیسیون غیرحزبی برای مناظره های انتخابات ریاست جمهوری که این مناظره ها را از سال 1988 پشتیبانی می کند، اخیرا تاریخ، ساعت و معیار پذیرش مناظره های انتخابات 2024 را اعلام کرده و از نامزدهای انتخاباتی خواسته تا درباره حضور خود در این مناظره ها تصمیم گیری کنند.

براساس بیانیه مشترک این خبرگزاری ها، گرچه برای دعوت هر یک از نامزدهای انتخاباتی به این مناظره ها بسیار زود است اما برای نامزدهایی که انتظار می رود معیارهای پذیرش مناظره ها را قبول کرده تا حمایت آشکار خود را از مناظره های برنامه ریزی شده کمیسیون برای پاییز امسال را بیان کنند، چندان زود نیست.

علاوه بر این در این بیانیه گفته شده اگر تنها یک چیز وجود داشته باشد که مردم آمریکا بتوانند در این فضای دو قطبی با آن موافقت کنند این است که خطرات این انتخابات به طور استثنائی زیاد است. و در میانه این پیش زمینه، به سادگی هیچ جایگزنی برای مناظره های انتخاباتی نامزدها با یکدیگر وجود ندارد. و دیدگاه مردم آمریکا برای آینده کشور پیش از همه چیز است.

این در حالی است که در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود 70 سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

در همین حال کمپین دونالد ترامپ اوایل هفته جاری در نامه ای به این کمیسیون از جو بایدن خواست برای برگزاری مناظره انتخاباتی با او در هر زمان و هر مکانی موافقت کند. این کمپین همچنین از کمیسیون خواست تا بازه زمانی مناظره های برنامه ریزی شده را به جلو بیاندازد.

این در حالی است که دونالد ترامپ خود در هیچ یک از مناظره های انتخاباتی درون حزبی جمهوری خواهان شرکت نکرده اما اظهار کرده نامزدهای نهایی انتخابات ملزم به برگزاری مناظره در آستانه انتخابات نهایی هستند و این اقدام برای کشور بسیار خوب است.

این خبرگزاری ها در بیانیه خود از هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستند تا در سریعترین زمان ممکن تصمیم خود را بگیرند.   

رسانه های صادر کننده این بیانیه شامل شبکه ای بی سی، آسوشیتدپرس، سی بی اس، سی ان ان، ان پی آر، پی بی اس و نیوز نیشن هستند.   

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود. نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد رقابت دوباره بین دونالد ترامپ و جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر فشرده و تنگاتنگ است و ترامپ با حدود 2 درصد در یک رقابت فرضی نسبت به بایدن پیشتاز است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها