واکنش وزیر خارجه اردن به پاسخ موشکی ایران

کد خبر: 1285503

«ایمن الصفدی» وزیر امورخارجه اردن یکشنبه شب گفت: مشکل اصلی، جلوگیری از افزایش تنش در منطقه است که بار و مسوولیت این مسأله بر دوش اسرائیل قرار دارد.

واکنش وزیر خارجه اردن به پاسخ موشکی ایران

به نقل از رسانه های اردنی، الصفدی افزود:جرقه تنش بین جمهوری اسلامی ایران و رژیم صهیونیستی با حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق زده شد.

وی ادامه داد: ما از آغاز جنگ علیه غزه، نسبت به تنش هشدار داده بودیم. همه به دنبال کاهش تنش هستند و می‌دانند که تنها راه این مسأله، توقف جنگ اسرائیل علیه غزه است.

الصفدی افزود: ما با هر پهپاد یا موشکی چه ایرانی باشد چه اسرائیلی و حریم هوایی ما را نقض کند، مقابله خواهیم کرد.

وی گفت: باور نتانیاهو حذف فلسطینی هاست و تلاش می کند که با به راه انداختن جنگ با ایران، حوادث جاری در غزه را منحرف کند.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد یکشنبه با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک دهها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

این موضوع واکنش‌های مختلفی در سطح مجامع بین‌المللی، دولت‌ها و ملت‌های جهان اسلام از جمله ایران و فلسطین بدنبال داشته است.

رژیم صهیونیستی ۱۳ فروردین برخلاف عرف دیپلماتیک و قوانین بین‌المللی، کنسولگری کشورمان در دمشق سوریه را بوسیله هواپیماهای جنگنده‌ خود هدف موشک قرار داد که به شهادت چند تن از کارکنان این دفتر و مستشاران نظامی کشورمان منجر شد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها