زیان میلیاردی اسرائیل از حمله دیشب ایران

کد خبر: 1285507

رسانه‌های اسرائیلی از زیان‌های میلیاردی رژیم صهیونیستی به دلیل استفاده گسترده از سامانه‌های پدافندی خبر دادند.

 زیان میلیاردی اسرائیل از حمله دیشب ایران

رسانه‌های اسرائیلی از زیان‌های میلیاردی رژیم صهیونیستی به دلیل استفاده گسترده از سامانه‌های پدافندی خبر دادند.

روزنامه‌های صبح امروز یکشنبه رژیم صهیونیستی همچون یدیعوت آحارانوت و ماکورریشیون اعلام کردند بکارگیری گسترده موشک‌های سامانه‌های پدافندی حدود 1.5 میلیارد دلار هزینه روی دست اسرائیل و متحدانش به ویژه آمریکا قرار داده است.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارش خود به نقل از یکی از فرماندهای سابق ارتش رژیم صهیونیستی نوشت: اسرائیل حدود 5 میلیارد شیکل (حدود 1.35 میلیارد دلار) مهمات را طی یک شب برای مقابله با حمله گسترده ایران که با استفاده از صدها موشک و پهپاد انجام گرفت، هزینه کرد.

رام آمیناخ مشاور اقتصادی سابق رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در این رابطه به این رسانه گفت، در شب گذشته (بامداد یکشنبه) اسرائیل مجبور شد بین 4 تا 5 میلیارد شیکل بین 1.08 تا 1.35 میلیارد دلار مهمات خرج کند، این صرفا هزینه مقابله با پهپادها بود و خسارات میدانی به وجود آمده بر اثر اصابت موشک‌ها لحاظ نشده‌اند.

این کارشناس صهیونیست تاکید کرد، هر فروند موشک در سامانه "آرو" که برای مقابله با موشک‌های بالستیک فعال می‌شود حدود 3.5 میلیون دلار هزینه دارد، هزینه هر موشک در سامانه "فلاخن داود" که برای مقابله با موشک‌های کروز است نیز حدود یک میلیون دلار است که باید هزینه‌های پرواز جنگنده‌های مامور سرنگونی پهپادها را هم به آن افزود.

به گفته آمیناخ با یک حساب سرانگشتی تمامی موشک‌ها و پهپادهای شلیک شده توسط ایران کلا یک دهم هزینه‌های که اسرائیل متحمل شد هم ندارند.

در همین راستا شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز شامگاه یکشنبه اعلام کرد، حمله موشکی و پهپادی ایران هزینه‌های هنگفتی را برای اسرائیل به همراه داشته است.

به نوشته این رسانه عبری زبان ارتش اسرائیل برای مقابله با حمله ایران 10 درصد از کل بوجه خود را که قبل از جنگ تصویب شده بود خرج کرد.

شبکه 13 در جزئیات این خبر هم نوشت، علاوه بر این هزینه شماری از متحدین اسرائیل هم اقدام به تلاش برای رهگیری موشک‌ها و پهپادهای ایرانی کردند که برای آنها به ویژه ایالات متحده هم هزینه زیادی در پی داشت.

براساس گفته کارشناسان رهگیری هر موشک بین 2 تا 3 میلیون دلار هزینه دارد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها