آمریکا: از اقدام تلافی‌جویانه اسرائیل علیه ایران حمایت نخواهیم کرد

کد خبر: 1285510

مقام‌های آمریکایی یکشنبه شب گفتند که واشنگتن به رژیم اسرائیل اطلاع داده که از هیچ عملیات تلافی‌جویانه علیه ایران حمایت نخواهد کرد.

آمریکا: از اقدام تلافی‌جویانه اسرائیل علیه ایران حمایت نخواهیم کرد

آمریکا یکشنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که از هیچ گونه اقدام تلافی جویانه اسرائیل علیه ایران حمایت نخواهد کرد . به گزارش وبگاه «عرب نیوز» مقام‌های آمریکایی گفتند که «جو بایدن» رییس جمهور این کشور از اسرائیل خواسته از تشدید تنش بیشتر جلوگیری کند.

به گزارش وبگاه «عرب نیوز» مقام‌های آمریکایی گفتند که «جو بایدن» رییس جمهور این کشور از اسرائیل خواسته از تشدید تنش بیشتر جلوگیری کند.«جان کربی»، سخنگوی ارشد امنیت ملی کاخ سفید، به شبکه خبری «ای‌بی‌سی» گفت:«ایالات متحده به کمک به اسرائیل برای دفاع از خود ادامه خواهد داد، اما خواهان جنگ نیست.»

یک مقام دولت آمریکا نیز گفت که اسرائیل به اطلاع واشنگتن رسانده که به دنبال تشدید تنش با ایران نیست.این در حالی است که تحلیلگر سابق پنتاگون غروب یکشنبه گفت، پایگاه‌های ایالات متحده نزدیک ایران برابر حملات محتمل ایران آسیب پذیر هستند.؛ «مایکل مالوف» تحلیلگر سابق پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت: «پایگاه‌های ایالات متحده نزدیک ایران به دلیل آسیب پذیری‌هایشان برابر حمله به پاشنه آشیل آمریکا تبدیل شده‌اند.»او گفت:«اسرائیل بسیار تحت فشار قرار خواهد گرفت تا بتواند دفاع کند و به همین دلیل است که ایالات متحده وارد معرکه می‌شود و این امر آمریکا را به طور مستقیم درگیر می‌کند.» مالوف ادامه داد:«این اقدام آمریکا می‌تواند داشته‌های ایالات متحده را در منطقه  درگیر کند. ما 35 پایگاه  نظامی اطراف ایران داریم که همگی آسیب پذیر هستند.»/فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها