کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی: اسرائیل تحت فشار است

کد خبر: 1285748

رسانه‌های اسرائیلی و غربی می‌گویند رژیم صهیونیستی تحت فشار و مخاطب هشدارهای متعدد غرب قرار گرفته تا هیچ واکنشی به حمله تنبیهی ایران انجام ندهد.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی: اسرائیل تحت فشار است

وبسایت کانال سیزده تلویزیون رژیم اسرائیل امروز دوشنبه، گزارش کرد، «پس از حمله بی‌سابقه ایران، انگلیس و فرانسه از ترس بدتر شدن اوضاع منطقه، اسرائیل را تحت فشار قرار داده‌اند که علیه ایران اقدامی نکند».

طبق این گزارش، در همین ارتباط، تهران به تهدید اسرائیل ادامه می‌دهد و سفیر ایران در سازمان ملل امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با اسکای نیوز گفت: «اگر اسرائیل به این حمله پاسخ دهد، انتقام‌ بعدی، قوی‌تر خواهد بود».دو شب گذشته، ایران در پاسخ به حمله نظامی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی در دمشق، چندین نقطه نظامی در فلسطین اشغالی را هدف حمله پهپادی و موشکی موفق قرار داد.

ساعاتی پیش نیز الجزیره به نقل از منابع دیپلماتیک ایرانی گزارش کرد، تهران بعد از پاسخ اخیر به اسرائیل، از طریق ترکیه، پیامی جدید برای آمریکا ارسال کرده. همچنین از طریق قاهره نیز پیام‌های هشدارآمیز مهم و بی‌سابقه‌ای برای اسرائیل ارسال کرده است و محتوای پیام درباره پاسخ سختتر ایران به هر گونه ماجراجویی جدید اسرائیل است.

دو مسئول اسرائیلی هم به سی.ان.ان گفتند، با اینکه جلسه کابینه جنگ برگزار شد، اما نتانیاهو تاکنون از اتخاذ تصمیم در این خصوص خودداری کرده... تا الان خیلی از کشورها به اسرائیل هشدار داده‌اند که با واکنش نظامی، اوضاع را از اینی که هست، بدتر نکند.

سی.ان.ان عربی در این خصوص نوشت: دولت اسرائیل الان از حمایت بین‌المللی و متحدان خود برخوردار است و قصد ندارد [با اقدام نسنجیده نظامی] آن را از دست بدهد. از طرفی هم نمی‌تواند بپذیرد که اولین حمله ایران به اسرائیل هم بی پاسخ بماند.در کنار این موضوع، اسرائیل هم اکنون تلاش می‌کند، گزینه‌های دیپلماتیک برای منزوی کردن ایران در سطح بین‌الملل را هم بررسی کند.

به نوشته سی.ان.ان، با این حال مسئولان اسرائیلی خیلی خوب می‌دانند که اقدام نظامی [ولو محدود که حتی هیچ مجروحی هم به جا نگذارد] مسئله بسیار سختی است و نکته سخت موضوع نیز همینجاست و در عین حال معلوم هم نیست تصمیم نهایی در این خصوص چه زمانی اتخاذ خواهد شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها