شلیک ۱۵۰ موشک از جنوب لبنان به اراضی اشغالی

کد خبر: 1285985

منابع رژیم صهیونیستی سه شنبه شب اعلام کردند که امروز ۱۵۰ موشک از جنوب لبنان به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

شلیک ۱۵۰ موشک از جنوب لبنان به اراضی اشغالی

منابع رژیم صهیونیستی سه شنبه شب اعلام کردند که امروز ۱۵۰ موشک از جنوب لبنان به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

 به نقل از رسانه های لبنانی، نیروهای حزب‌الله لبنان بار دیگر با شلیک موشک، شهرک‌ها و مواضع نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند.

منابع رسانه‌ای امروز (سه‌شنبه) نیز از هدف قرار گرفتن پایگاه استراتژیک «میرون» در شمال سرزمین‌های اشغالی با چند موشک خبر دادند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری سما در این باره گزارش داد که منطقه «جبل الجرمق» در شمال سرزمین‌های اشغالی که پایگاه استراتژیک میرون نیز در آن واقع شده است، آماج حملات موشکی حزب الله لبنان قرار گرفت.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که ۱۰ موشک از خاک لبنان به سمت پایگاه میرون پرتاب شده است.

منابع رسانه‌ای همچنین تصاویری را از لحظه اصابت موشک‌های حزب‌الله به این پایگاه منتشر کرده‌اند.

مقاومت اسلامی لبنان نیز در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: مقر تیپ ۷۶۹ ارتش دشمن در «کریات شمونه» را با موشک کاتیوشا هدف قرار دادیم.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین، حزب‌الله لبنان در راستای درگیر کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است./ایرنا

تداوم حمله‌های حزب‌الله لبنان در واکنش به جنایت امروز صهیونیست‌ها

حزب‌الله لبنان در ادامه واکنش خود به جنایت‌های عصر امروز صهیونیست‌ها، یک مقر فرماندهی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال سرزمین‌های اشغالی موشک‌باران کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، حزب‌الله لبنان در ادامه واکنش خود به حمله رژیم صهیونیستی به ۳ خودرو در جنوب لبنان یک مقر فرماندهی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد.

بر این اساس حزب‌الله لبنان اعلام کرد که ساعت ۸:۱۰ شامگاه امروز به وقت محلی مقر فرماندهی لشکر ۱۴۶ ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه «جعتون» در شمال سرزمین‌های اشغالی را با موشک‌های کاتیوشا هدف قرار داده است.

علاوه بر این حزب‌الله لبنان اعلام کرد که عصر امروز نیز موضع صهیونیستی «البغدادی» واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داده است.

پیش از این نیز اداره اطلاع‌رسانی جنگی حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای تاکید کرد: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان و در واکنش به تعرض‌های دشمن اسرائیلی به روستاهای مقاوم جنوبی و به ویژه تعرض به شهرک‌های عین بعال و الشهابیه و هدف قرارگرفتن غیرنظامیان، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۷:۲۵ شامگاه امروز سه‌شنبه شانزدهم آوریل ۲۰۲۴ مقر فرماندهی لشکر شرقی ۷۶۹ در کریات شمونه را با موشک‌های کاتیوشا هدف قرار دادند.

در بیانیه دیگر حزب‌الله لبنان نیز آمده است: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان و در واکنش به تعرض‌های دشمن اسرائیلی به روستاهای مقاوم جنوبی و به ویژه تعرض به شهرک‌های عین بعال و الشهابیه و هدف قرارگرفتن غیرنظامیان، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۷:۳۰ شامگاه امروز سه‌شنبه شانزدهم آوریل ۲۰۲۴ مقر یگان رصد هوایی میرون را را با تسلیحات موشکی و توپخانه‌ای هدف قرار دادند.

گفتنی است عصر امروز خبرنگار الجزیره گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی خودرویی در شهرک «عین بعال» در جنوب لبنان را هدف حمله هوایی قرار داده است. بر اساس گزارش‌های رسیده در نتیجه این حمله یک نفر به شهادت رسیده و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

پس از آن نیز ارتش رژیم صهیونیستی ۲ خودرو را در شهرک «الشهابیه» واقع در جنوب لبنان هدف حمله پهپادی قرار داد. منابع پزشکی به خبرنگار الجزیره گفتند که در نتیجه این حمله‌ها ۲ نفر به شهادت رسیده‌اند و چندین نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها