روسیه خواستار تحریم اسرائیل در شورای امنیت شد

کد خبر: 1286258

نماینده روسیه در شورای امنیت با اشاره به نقض عامدانه قطعنامه‌های الزام‌آور شورای امنیت از سوی اسرائیل در غزه خواستار فوریت بررسی اعمال تحریم‌ها ضد این رژیم شد.

روسیه خواستار تحریم اسرائیل در شورای امنیت شد

با نخستین شکست بامدادی یکشنبه رژیم اسرائیل در مقابله با قدرت موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در ادامه با دومین ناکامی خود در اجماع متحدان سنتی خود در جلسه روز یکشنبه در شورای امنیت ضد عملیات تنبیهی ایران، اینک، روسیه در نشست شورای امنیت خواستار بررسی موضوع تحریم اسرائیل به فوریت در شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اقدامات غیرانسانی این رژیم در غزه شد.

بر پایه این گزارش، پایگاه خبری روسیا الیوم شامگاه چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که واسیلی نبنزیا در سازمان ملل متحد با اشاره به وضعیت فاجعه‌بار انسانی در غزه و عدم پایبندی این رژیم به قطعنامه‌های الزام‌آور شورای امنیت درباره آتش بس در غزه طی ماه مبارک رمضان خواستار بررسی فوری موضوع اعمال تحریم‌ها علیه اسرائیل در نشست آتی شد.

نماینده روسیه پیشتر در نشست شورای امنیت با ابراز نگرانی از ادامه عملیات نظامی اسرائیل در غزه از بی‌توجهی این رژیم و در همدستی با آمریکا در عدم پایبندی به قطعنامه‌های الزام آور این شورا انتقاد کرده بود.

نبنزیا پیشتر در نشست شورای امنیت با یادآوری قطعنامه‌های الزام‌آور شورا اعلام کرد: «یادآوری می‌کنیم که عدم پایبندی به مصوبات الزام‌آور شورای امنیت از سوی ناقضان آن باید با وضع تحریم‌ها علیه آنان صورت گیرد و بر این باوریم که شورای امنیت باید به فوریت درباره این مسئله اقدام کند.

نبنزیا با تاکید بر عدم پایبندی این رژیم به قطعنامه‌های سازمان ملل خاطرنشان کرد: قطعنامه شماره ۲۷۲۸ شورای امنیت سازمان ملل که خواستار آتش بس در نوار غزه در ماه آخر رمضان بود، اجرایی نشد.

همچنین وی اظهار داشت: «غزه شاهد یک فاجعه بی‌سابقه است و اسرائیل مانع ورود نیمی از کاروان‌های امدادی به این باریکه می‌شود».

وی در ادامه با بیان اینکه تضعیف نقش آن روا عواقبی را برای کل منطقه خواهد داشت، افزود: «نقش آن روا باید به طور کامل احیا شود تا وضعیت پناهندگان تحت تأثیر قرار نگیرد».

در همین ارتباط، «فیلیپ لازارینی» کمسیر کل آژانس امدادرسانی سازمان ملل (آن روا) برای آوارگان فلسطینی شامگاه چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به دنبال حذف این آژانس است.

لازارینی طی سخنرانی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد: «بسیاری از خانه‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها در غزه به آوار تبدیل شده‌اند و در زیر آوار آنها اجساد بی‌شماری وجود دارد».

وی با بیان اینکه سازمان امدادرسانی آن روا تحت فشار بسیار زیادی قرار دارد، اظهار داشت: «یکی از کارمندان ما که توسط اسرائیل دستگیر شد، روایت‌های وحشتناکی از بدرفتاری و شکنجه دارد».

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها