فرانسه از رژیم صهیونیستی خواست به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد

کد خبر: 1286383

فرانسه از رژیم صهیونیستی خواست تا به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته و از ارائه کمک‌های بشردوستانه به غزه اطمینان حاصل کند.


فرانسه از رژیم صهیونیستی خواست به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که این کشور همانند دیوان بین‌المللی دادگستری از رژیم صهیونیستی می‌خواهد تا تمامی موانع بر سر رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را بردارد و از توزیع بدون مانع این کمک‌ها اطمینان حاصل کند.

وزارت خارجه فرانسه همچنین از رژیم صهیونیستی خواست تا امنیت غیرنظامیان و کارکنان حقوق بشر در نوار غزه را تضمین کند.

سخنگوی این وزارت‌خانه در این رابطه گفت: ممانعت از رسیدن (این کمک‌ها به غزه) ذیل کنوانسیون ژنو جرم محسوب شده و در حوزه اختیارات دیوان بین‌المللی دادگستری قرار می‌گیرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی نیز به تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

این عملیات موجب آغاز تجاوزات ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها