کرملین: اوکراین عمداً خبرنگاران را هدف می‌گیرد

کد خبر: 1286824

سخنگوی کرملین در واکنش به کشته شدن خبرنگار جنگ روزنامه «ایزوستیا»، تصریح کرد که نیروهای مسلح اوکراین، از روی عمد، خبرنگاران روس را در خطوط مقدم هدف می‌گیرند.

کرملین: اوکراین عمداً خبرنگاران را هدف می‌گیرد

 سخنگوی کرملین روز گذشته (شنبه) در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا» تأکید کرد که نیروهای مسلح اوکراین از روی عمد، اعضای مطبوعات روسیه را در خط مقدم هدف قرار می‌دهند.وی با عرض تسلیت برای مرگ «سیمیون یریومین» خبرنگار جنگ روزنامه روسی  ایزوستیا که اخیراً در حین پوشش اخبار مربوط به جنگ اوکراین کشته شد، گفت «در مورد هدف قرار دادن عمدی خبرنگاران روسی توسط نیروهای مسلح اوکراین-بله دقیقاً همین‌طور است».

یریومین روز جمعه هفته گذشته به همراه تیم فیلمبرداری در منطقه زاپروژیا و در حال ضبط جنگ‌افزارهای ضدپهپاد در جنگ اوکراین بود که مورد حمله نیروهای اوکراینی قرار گرفتند و یک پهپاد اوکراینی یک وسیله انفجاری را به سمت آن‌ها پرتاب کرد و یریومین را زخمی کرد که در نهایت جان باخت.سخنگوی وزارت خارجه روسیه ماریا زاخارووا با محکوم کردن این حمله، آن را «اقدام برای انتقام از عملکرد صادقانه خبرنگاران» توصیف کرد و آن را نمایانگر «ماهیت تروریستی زشت» کی‌یف خواند.از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین بیش از دوسال قبل،  خبرنگارانی در حمله اوکراین کشته شدند. مسکو، کی‌یف را به ترور هدفمند خبرنگاران روس در خطوط مقدم متهم می‌کند. علی‌رغم آن‌که اوکراین مستقیماً مشارکت در این اقدامات را تکذیب می‌کند اما بنا بر گزارش راشاتودی، مقام‌های کییف آشکارا،مرگ خبرنگاران روس را جشن می‌گیرند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها