بشار اسد: آمریکا از نزاع فلسطین و اسرائیل سود می‌برد

کد خبر: 1286873

رئیس جمهور سوریه تأکید کرد آمریکا از نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی سود می‌برد.

بشار اسد: آمریکا از نزاع فلسطین و اسرائیل سود می‌برد

بشار  اسد، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با کانال یک تلویزیون روسیه در پاسخ به سوالی درباره نقش آمریکا در نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت: زمانی که می‌گوییم آمریکا منظورمان تمام غرب است چراکه تحت سیطره کامل آمریکا است. آمریکا از هر نزاعی بهره‌برداری می‌کند و بعد کنار می‌ایستد و به تماشای آشوب فزاینده می‌نشیند و منتظر لحظه‌ای می‌ماند که بتواند ضربه سرنوشت ساز را بزند.

وی گفت: آمریکایی‌ها از هر نزاعی سود می‌برند. سیاست آمریکا بر اصل «تفرقه بینداز و حکومت کن» استوار است. این روش آن‌ها برای سیطره و کنترل است و نوعی سیاه نمایی است. چنین برخوردی غیراخلاقی است. آمریکا هر نزاعی را تبدیل به یک بیماری خطرناک مثل دیابت یا سرطان می‌کند و معمولا کشورهای درگیر بهای نزاع را می‌پردازند.

بشار اسد تأکید کرد: امروز تمام کشورهای جهان از جمله غرب و آمریکای جنوبی به دنبال گسترش روابط با چین هستند و این یک مسئله طبیعی است چراکه واشنگتن منافع شرکایش را نادیده می‌گیرد و از دلار به عنوان وسیله‌ای برای فشار سیاسی استفاده می‌کند. برای آمریکا مهم نیست که افزایش نرخ اصلی بهره منجر به افزایش تورم و افزایش بیکاری در کشورهای شریکش شود.

وی تأکید کرد: تعدادی از کشورهای جهان امروز درک کرده‌اند که آمریکا دوست آن‌ها نیست. کشورهایی که خودشان را شریک آمریکا می‌دانستند اکنون می‌دانند که واشنگتن شرکایی حتی در غرب هم ندارد. دوستی یا شراکت به معنای وجود منافع مشترک است اما آمریکا تمام توجهش تنها به منافع شخصی خودش است برای همین روابط با این کشور نمی تواند امن یا باثبات باشد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها