برگزاری اعتراضات ضد اسرائیلی در برلین

کد خبر: 1286942

بیش از هزار نفر در اعتراضاتی در حمایت از فلسطینیان در برلین شعارهای ضد اسرائیلی سر داده و خواستار توقف تحویل تسلیحات به این رژیم شدند.

 برگزاری اعتراضات ضد اسرائیلی در برلین

 به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، حدود 1800 شرکت کننده در اعتراض به تحویل تسلیحات آلمان به اسرائیل اعتراض کردند و برخی شعارهای ممنوعه سر دادند. تظاهرات پس از وقفه توانست ادامه یابد.

در برلین، پلیس به دلیل سردادن شعارهای ممنوعه، تجمع طرفداران فلسطینی را موقتا متوقف کرد. در این اعتراضات با شعار "نه سلاح برای اسرائیل"، برخی از حدود 1800 شرکت کننده شعارهای ممنوعه ای سر دادند که به زعم مقامات آلمانی حق موجودیت اسرائیل را زیر سوال می برد.

بنابراین نیروهای پلیس از ادامه راهپیمایی اعتراضی پس از تجمع ابتدایی جلوگیری کرد و هویت 31 شرکت کننده را مشخص کرد.

افسران پلیس حدود ده اتهام جنایی علیه معترضان تشکیل دادند و با سازمان دهنده این تظاهرات طرفدار فلسطین صحبت کردند. سخنگوی پلیس آلمان مدعی شد که افراد بازداشت شده به خاطر برهم زدن آرامش، فتنه انگیزی و حمله فیزیکی به ماموران انتظامی متهم شدند.

شرکت کنندگان بعداً توانستند طبق برنامه ریزی حرکت کنند و تظاهرات به آرامی پیش رفت.

اقدامات سخت وخشوت آمیز اسرائیل و وضعیت فاجعه بار انسانی در نوار غزه به طور فزاینده ای با انتقادات بین المللی مواجه شده است.

معترضان در برلین شعار می‌دادند: «آلمان تامین مالی می‌کند، اسرائیل بمباران می‌کند»، «شرم بر شما» و «به اسرائیل سلاح ندهید.»

برخی دیگر از معترضان نیز پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «حمایت از اسرائیل با استفاده از مالیات من را متوقف کنید.

همچنین هزاران نفر دیگر نیز در میدان «نوو اسکوئر» ژنو سوئیس گرد آمده و در مرکز شهر راهپیمایی کردند. آنها پرچم‌های فلسطین و پلاکاردهایی در حمایت از مردم این کشور در دست داشته و علیه اسرائیل شعار دادند.

معترضان همچنین علیه جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل شعار دادند و بر لزوم توقف نسل‌کشی در غزه و آتش‌بس فوری و دائمی تاکید کردند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها