ناتو: طرحی برای اعزام نیرو به اوکراین نداریم

کد خبر: 1286992

دبیر کل ناتو مدعی شد که این سازمان هیچ قصدی برای اعزام نیروی نظامی به اوکراین ندارد اگرچه برخی از اعضای ناتو مشاوران نظامی در کی‌یف دارند.

ناتو: طرحی برای اعزام نیرو به اوکراین نداریم

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو می‌گوید که ناتو هیچ طرحی برای اعزام واحهای نظامی به اوکراین ندارد اگر چه برخی از کشورهای عضو این سازمان مشاوران نظامی در کی‌یف دارند.استولتنبرگ در مصاحبه با ام اس ان بی سی افزود، هیچ طرحی برای حضور نظامی در اوکراین نداریم اما برخی از اعضای ناتو مردان و زنان نظامی به عنوان مشاور در اوکراین دارند.وی گفت، من فکر می‌کنم ما باید بین افرادی که یونیفورم پوشیده‌اند یا حضور دارند و حضور رزمی و حضور نیروهای رزمی تمایز قائل شویم. ما هیچ قصدی برای حضور نظامی نداریم. آنچه که در اوکراین انجام می‌دهیم این است که به آنها کمک می‌کنیم تا از خودشان دفاع کنند.

وی اضافه کرد که حمایت ناتو به صورت خیریه نیست بلکه ما برای امنیت خودمان سرمایه گذاری می‌کنیم. دبیر کل ناتو در ادامه اضافه کرد که کمکهای نظامی ناتو و آمریکا به اوکراین خیلی دیر است و این تاخیر عواقبی خواهد داشت. وی با اشاره به تصویب بسته کمکی جدید به اوکراین در مجلس نمایندگان آمریکا گفت، هنوز خیلی دیر نشده است، البته  که این تأخیر عواقب واقعی داشته است. شاهد هستیم که موشک و پهپادهای روسی کمتری سرنگون می‌شود، زیرا آنها سیستم‌های دفاع هوایی و همچنین مهمات سیستم‌های دفاع هوایی ندارند. با این حال هنوز خیلی دیر نشده است زیرا اوکراینی‌ها مهارت بسیار زیادی در دفاع از کشور خود نشان دادند.

مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته در اقدامی نادر پس از ماه‌ها مخالفت با درخواست دولت بایدن، بسته کمکی پیشنهادی 95 میلیارد دلاری را جهت حمایت از اوکراین، رژیم اسرائیل و دیگر متحدان آمریکا به تصویب رساندند. بر این اساس، کمک 61 میلیارد دلاری پیشنهادی اوکراین به آمریکا در عرض چند دقیقه در مجلس نمایندگان تصویب شد. به موجب این اقدام بسیاری از قانونگذاران دموکرات نیز در مجلس نمایندگان با در دست داشتن پرچم اوکراین از این اقدام حمایت کردند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها