طوفان‌الاقصی هر روز تلفات می‌گیرد | استعفای رئیس رکن اطلاعات نظامی اسراییل

کد خبر: 1287082

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) از استعفای رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش این رژیم استقبال کرد؛ استعفایی که به ناکامی بخش اطلاعات این رژیم در پیش بینی عملیات طوفان الاقصی و ناکامی در جنگ علیه غزه برمی‌گردد.

طوفان‌الاقصی هر روز تلفات می‌گیرد | استعفای رئیس رکن اطلاعات نظامی اسراییل

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) از استعفای رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش این رژیم استقبال کرد؛ استعفایی که به ناکامی بخش اطلاعات این رژیم در پیش بینی عملیات طوفان الاقصی و ناکامی در جنگ علیه غزه برمی‌گردد.

به گزارش به نقل از الجزیره، «یائیر لاپید» رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت که استعفای رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش امری قابل توجیه است و اقدام نتانیاهو در اتخاذ چنین تصمیمی، صحیح است.

رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی امروز پس از اعلام استعفای خود به دلیل ناکامی در برابر مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) و غافلگیر شدن در این روز گفت: روز هفتم اکتبر، روز سیاهی برای من است.

«آهارون هالیوا» رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش اشغالگر در نامه استعفای خود به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این رژیم، نوشت: (جنبش) حماس در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، عملیاتی را انجام داد که برای ما نتایجی دردناک داشت و واحد تحت فرمان من، در سطح ماموریت محوله ( برای پیش بینی وقوع عملیات طوفان الاقصی) عمل نکرد.

وی افزود: خاطره این روز سیاه را شبانه روز با خود دارم و و درد شدید ناشی از آن، تا ابد با من خواهد بود.

آهارون هالیوا

استعفای رئیس رکن اطلاعات نظامی اسراییل پس از عملیات «وعده صادق»

یک هفته پس از عملیات وعده صادق جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی، «آهارون هالیوا» رئیس رکن اطلاعات نظامی اسراییل از مسئولیت خود استعفا داد.

به گزارش گروه سیاست خارجی ایرنا؛ اختلاف داخلی در سرزمین‌های اشغالی پس از اجرای موفقیت آمیز عملیات وعده صادق جمهوری اسلامی ایران بالا گرفت.

«آهارون هالیوا» رئیس رکن اطلاعات نظامی اسراییل که متهم است برآورد غلطی از پاسخ ایران به حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق داشته از مسئولیت خود کناره‌گیری کرد. گزارش‌های اشتباه و گمراه کننده در خصوص واکنش ایران به این حمله و توانایی‌های دفاعی جمهوری اسلامی شرایط را برای ادامه مسئولیت وی در بخش اطلاعات نظامی اسراییل سخت کرد.

خبرگزاری i۲۴ نیز به این مساله اشاره کرد که تصمیم رئیس رکن اطلاعات نظامی اسراییل برای استعفا از مسئولیت، در بحبوحه تنش بین اسرائیل و ایران گرفته شده است.

کناره‌گیری این شخصیت بلندپایه صهیونیستی در شرایطی انجام شده است که رسانه‌های غربی و صهیونیستی آن را اولین استعفا پس از شکست‌های دومینووار رژیم در ماه‌های اخیر معرفی می‌کنند. تایمز اسراییل در این خصوص نوشت انتظار می‌رود رئیس آژانس امنیتی شین‌بت و رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز پس از تثبیت وضعیت امنیتی اسراییل از سمت خود کناره گیری نمایند.

گاردین نیز با اعلام اینکه انتظار می‌رود رهبران سیاسی امنیتی دیگری نیز استعفا دهند نوشت: «زمان استعفاها مشخص نیست، زیرا اسرائیل همچنان در حال مبارزه با حماس در غزه و نبرد با گروه شبه نظامی لبنانی حزب الله در شمال است. تنش ها با ایران نیز در پی حملات بین دو دشمن به اوج خود رسیده است.»

یائیر لاپید رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از استعفای آهارون هالیوا رئیس شعبه اطلاعات نظامی ارتش این رژیم استقبال کرد و از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم خواست که راه این ژنرال را در پیش بگیرد و استعفا کند. لاپید استعفای هالیوا را اقدامی ارزشمند و موجه خواند و گفت: بهتر بود نتانیاهو نیز همین کار را می‌کرد.

«آهارون هالیوا» پیش از این و در جریان عملیات طوفان‌الاقصی و غافلگیری رژیم صهیونیستی با قبول مسئولیت خود گفته بود «از آن روز تا کنون، روز و شب آن روز سیاه را به یاد دارم. من هر روز با درد وحشتناک جنگ زندگی خواهم کرد.»

عملیات بزرگ حماس اسرائیلی ها را حیرت زده کرد و بلافاصله سؤالاتی در مورد توانایی های اطلاعاتی و دفاعی این کشور ایجاد کرد. واشنگتن پست سال گذشته گزارش داد که علیرغم اینکه اطلاعاتی در ماه آگوست مبنی بر قریب الوقوع بودن یک حمله منتشر شد، هشدارها توسط رژیم صهیونیستی نادیده گرفته شد.

سردرگمی مقامات رژیم صهیونیستی پس از عملیات ۷ اکتبر گمانه‌زنی‌ها در خصوص استعفای رئیس رکن اطلاعات نظامی اسراییل و دیگر مقامات این رژیم را در پی داشت. با این حال شواهد نشان می‌دهد عملیات وعده صادق و شکست حیثیتی و دفاعی صهیونیست‌ها کناره‌گیری بسیاری از مقامات اسراییلی را اجتناب ناپذیر کرد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها