تحلیلگران صهیونیست: در باتلاق غزه گیر افتاده‌ایم

کد خبر: 1287084

تحلیلگران صهیونیست، وضعیت رژیم اشغالگر در غزه را به گیر افتادن در باتلاق تشبیه کردند و نسبت به بدتر شدن شرایط هشدار دادند.

تحلیلگران صهیونیست: در باتلاق غزه گیر افتاده‌ایم

تحلیلگران صهیونیست، وضعیت رژیم اشغالگر در غزه را به گیر افتادن در باتلاق تشبیه کردند و نسبت به بدتر شدن شرایط هشدار دادند.

«ران‌بن‌یشای» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» درباره وضعیت رژیم صهیونیستی بعد از ارتکاب هزاران جنایت در غزه نوشت: ما (در باتلاق غزه) گیر افتاده ایم.

وی درباره شکست رژیم اشغالگر در رسیدن به اهدافش برای از بین بردن مقاومت فلسطین و آزادی اسرای صهیونیست، نوشت: تلاش‌ها برای آزادی اسرای اسرائیلی در حالی شکست خورد که هیچ جایگزینی برای حکومت حماس در غزه وجود ندارد و پایانی برای نبرد با حزب‌الله در شمال لبنان، قابل تصور نیست.

«میخائیل شیمش» تحلیلگر کانال ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز با اشاره به استعفای امروز ژنرال «آهارون هالیوا» رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش اشغالگر، این استعفا را حاکی از بدتر شدن شرایط دانست و نوشت: ژنرال هالیوا همان ژنرالی است که ۲ هفته پیش هشدار داده بود اتفاقات بدتر هنوز در راه است.

رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی امروز پس از اعلام استعفای خود به دلیل ناکامی در برابر مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) و غافلگیر شدن در این روز گفت: روز هفتم اکتبر، روز سیاهی برای من است.

«آهارون هالیوا» رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش اشغالگر در نامه استعفای خود به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این رژیم، نوشت: (جنبش) حماس در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، عملیاتی را انجام داد که برای ما نتایجی دردناک داشت و واحد تحت فرمان من، در سطح ماموریت محوله (برای پیش بینی وقوع عملیات طوفان الاقصی) عمل نکرد.

وی افزود: خاطره این روز سیاه را شبانه روز با خود دارم و و درد شدید ناشی از آن، تا ابد با من خواهد بود.

رسانه‌های صهیونیستی پیش از این گزارش دادند که در پی شکست‌ و غافلگیر شدن این رژیم در عملیات طوفان الاقصی در برابر مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲)، رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی امروز استعفای خود را اعلام می کند. این اولین استعفا بعد از آغاز جنگ علیه غزه است.

محافل رژیم صهیونیستی پیش از این، از اشتباه محاسباتی این رژیم در حمله به کنسولگری ایران در دمشق انتقاد کرده بودند. سران صهیونیست به طور ضمنی گفتند که پیش بینی نمی کرده اند که ایران چنین پاسخی به حمله به کنسولگری خود بدهد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در این نباره نوشت: رئیس بخش اطلاعات نظامی تصمیم اولیه خود برای استعفا را در همان اوایل جنگ و در سایه شکست‌های پی در پی اتخاذ کرده بود اما در هفته‌های اخیر تصمیم گرفت که این امر را اجرایی کند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، این مساله پنهانی ماند و جز نزدیکانش هیچ کس مطلع نشد اما صبح امروز نزد رئیس ستاد ارتش رفت و استعفای خود را به وی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، اختلافات بین اعضای شورای جنگ رژیم صهیونیستی درباره اولویت داشتن آزادی اسرای صهیونیست یا تداوم جنگ، تشدید شده است. در حالی که تیم «بنیامین نتانیاهو» بر تداوم جنگ تاکید دارد اما تیم گانتس خواهان مذاکره برای آزادی اسراست.

پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است./ایرنا

هشدار رسانه‌های صهیونیست درباره از دست رفتن برتری هوایی در آسمان لبنان

رسانه‌های صهیونیست ضمن هشدار نسبت به از دست رفتن برتری هوایی در حریم هوایی لبنان، اعلام کردند این امر به شدت به توانایی جمع آوری اطلاعات نظامی لطمه می‌زند.

به گزارش ایسنا، «امیر بوحبوت» خبرنگار نظامی وبگاه صهیونیستی «واللا» به سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی در حریم هوایی منطقه العیشیه در جنوب لبنان و اتفاقات در «عرب العرامشه» پس از حمله پهپادی حزب‌الله به مقر گروهان شناسایی تیپ غربی (لشکر ۱۴۶) اشاره کرد و گفت «حزب‌الله در حمله به اسرائیل موفق است.»

وی نسبت به از دست رفتن برتری هوایی در حریم لبنان هشدار داد و تاکید کرد این امر به توانایی‌های جمع‌آوری اطلاعات آسیب زیادی می‌رساند.

بوحبوت ادامه داد: ما در یک مشکل بزرگ قرار داریم.

مقاومت اسلامی لبنان - حزب‌الله - شامگاه یکشنبه از سرنگونی یک فروند پهپاد صهیونیستی هرمس ۴۵۰ در حریم هوایی منطقه العیشیه خبر داد.

بعداً سخنگوی ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی اذعان کرد که یک پهپاد ارتش این رژیم پس از اصابت موشک زمین به هوا در داخل لبنان سقوط کرده است.

مقاومت اسلامی لبنان چند روز پیش در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به رزمندگان مقاومت، طی یک حمله ترکیبی با موشک‌های هدایت شونده و پهپادهای تهاجمی، مقر فرماندهی تازه تاسیس گروهان شناسایی نظامی را در «عرب العرامشه» هدف قرار داد که بر اثر آن طبق اعلام رسانه‌های صهیونیستی یک افسر ارشد رژیم صهیونیستی کشته و ۱۳ نظامی دیگر زخمی شدند.

رسانه‌های صهیونیستی این حادثه را «خطرناک‌ترین حادثه از زمان آغاز جنگ» دانستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها