نبیل قاووق: اسرائیل شکست خورده است

کد خبر: 1287094

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان تاکید کرد که تشدید ترورها و بمباران منازل در روستاهای مرزی معادلات را تغییر نخواهد داد.


نبیل قاووق: اسرائیل شکست خورده است

نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: واکنش جسورانه ایران به این معناست که ایران از جنگ گسترده در منطقه بیمی ندارد، در حالی که پاسخ ضعیف و ناکام رژیم صهیونیستی فرار اسرائیل از رویارویی بزرگ در منطقه را تأیید می‌کند.

براساس گزارش النشره، قاووق در ادامه افزود: کسانی که می‌گفتند پاسخ ایران نمایشی بوده است، با دیدن پاسخ اسرائیل، دهانشان را بستند و تلخی ناامیدی و حسرت را چشیدند زیرا این رویارویی ثابت کرد که ایران دست برتر را دارد و می‌تواند تحولات راهبردی ریشه‌ای را به سطح معادلات در منطقه تحمیل کند و این تحولات نه به نفع آمریکا است و نه اسرائیل و نه به نفع ابزار و پیروان آمریکا در منطقه.

وی همچنین تصریح کرد: پاسخ ضعیف اسرائیل بار دیگر بر ناتوانی و ضعف اسرائیل در مقابل جبهه‌های مقاومت تاکید کرد و بر قدرت و جایگاه ایران در منطقه افزود.

روابط عمومی کل سپاه بامداد یکشنبه هفته پیش در اطلاعیه‌ای از پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه، از حمله و اصابت موفق ده‌ها فروند موشک و پهپاد به اهدافی درون سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

عملیات «وعده صادق» علاوه‌بر تخریب مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی از جمله پایگاه اطلاعاتی در منطقه «جبل الشیخ» و پایگاه هوایی «نواتیم»، هزینه‌های هنگفتی نیز برای رژیم صهیونیستی و سامانه‌های پدافند هوایی آن به همراه داشته است.

قاووق خاطرنشان کرد: مقاومت لبنان توانست معادلاتی را به دشمن تحمیل کند که به نفعش نبود و ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین را مجبور به تخلیه خانه‌های خود کرد و هر روز می‌گویند تا زمانی که شهرک‌نشینان در خارج از منازلشان در شهرک‌ها هستند اسرائیل شکست خورده و حزب‌الله پیروز شده است.

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان تصریح کرد: پهپادهای مقاومت روزانه از سامانه‌های پدافند هوایی اسرائیل فراتر می‌رود و مسافت میان ما با شهرک‌ها و اماکن نزدیک است و فاصله بین کفرکلا و المطله و همچنین مسکفعام و المناره صفر است.

وی اظهار داشت: پهپادهای مقاومت در کمتر از یک دقیقه به اهداف خود در شهرک‌ها و اماکن اسرائیلی اصابت کرده و شما تحقیر آنها را در عرب العرامشه دیدید که چگونه این پهپاد توانست نیروی اسرائیلی را هدف قرار دهد و ما اینگونه توانایی مقاومت در دور زدن تمامی سامانه‌های پدافند هوایی اسرائیل را ثابت کردیم.

مقاومت اسلامی لبنان چند روز پیش در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به رزمندگان مقاومت، طی یک حمله ترکیبی با موشک‌های هدایت شونده و پهپادهای تهاجمی، مقر فرماندهی تازه تاسیس گروهان شناسایی نظامی را در «عرب العرامشه» هدف قرار داد که بر اثر آن طبق اعلام رسانه‌های صهیونیستی یک افسر ارشد رژیم صهیونیستی کشته و ۱۳ نظامی دیگر زخمی شدند.

رسانه‌های صهیونیستی این حادثه را «خطرناک‌ترین حادثه از زمان آغاز جنگ» دانستند.

نبیل قاووق در پایان گفت: افزایش ترورها و بمباران منازل در روستاهای مرزی معادلات را تغییر نخواهد داد و شهرک‌نشینان را به خانه‌هایشان باز نمی‌گرداند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها