سرقت محموله های جدیدی از نفت و گندم سوریه توسط نیروهای آمریکایی

کد خبر: 1287097

نیروهای اشغالگر آمریکایی در سوریه، محموله های جدیدی از نفت و گندم سوریه را به سرقت بردند.

سرقت محموله های جدیدی از نفت و گندم سوریه توسط نیروهای آمریکایی

 خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با اشاره به اینکه نیروهای اشغالگر آمریکا غارت و سرقت ثروت سوریه را از مناطق تحت تصرف خود در استان الحسکه افزایش داده اند، افزود: نیروهای اشغالگر آمریکا بامداد امروز ده‌ها کامیون و تانکر حامل گندم و نفت سوریه را به پایگاه های خود در خاک عراق منتقل کردند.

منابع محلی از حومه شهر الیعربیه در نزدیکی مرز عراق به سانا گفتند که کاروان نیروهای اشغالگر آمریکایی متشکل از ۶۹ خودرو شامل ۴۵ تانکر حامل نفت و ۲۴ کامیون حامل گندم را از میدان های نفتی و سیلوهای غلات در الحسکه و حومه آن به سرقت بردند.

این منابع افزودند که این کاروان آمریکایی، محموله های سرقت شده را ساعات اولیه صبح امروز از طریق گذرگاه غیرقانونی « المحمودیه » به پایگاه های خود در شمال عراق منتقل کردند.

پیشتر نیز روز جمعه منابع محلی حومه «الیعربیه» در نزدیکی مرز عراق به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفته بودند که کاروان نیروهای اشغالگر آمریکا متشکل از ۴۵ کامیون حامل نفت سرقتی میدان «الجزیره» سوریه از طریق گذرگاه غیر قانونی المحمودیه، خاک سوریه را به سوی پایگاه نظامیان آمریکایی در شمال عراق ترک کردند.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها