کشف پیکر ۵۱ شهید دیگر در خان یونس

کد خبر: 1287432

سازمان امدادرسانی غزه: پیکر ۴۲ شهید در محوطه بیمارستان «الناصر» در شهر خان یونس و پیکر ۹ شهید نیز در دیگر مناطق این شهر کشف شده است.

کشف پیکر ۵۱ شهید دیگر در خان یونس

 سازمان امدادرسانی غزه خبر داد که با کشف پیکر ۵۱ شهید دیگر در شهر خان یونس، تعداد شهدای تفحص شده در بیمارستان الناصر و دیگر مناطق این شهر به ۳۲۴ مورد رسید.

سازمان امدادرسانی غزه اعلام کرد که روز سه شنبه پیکر 42 شهید در محوطه بیمارستان «الناصر» در شهر خان یونس و پیکر 9 شهید نیز در دیگر مناطق این شهر کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری شهاب، به گفته این سازمان، با کشف پیکر این تعداد، مجموع شهدایی که در این مجتمع بیمارستانی و دیگر مناطق خان یونس تفحص شده‌اند، به 324 شهید افزایش یافت.

سازمان امدادرسانی غزه همچنین گفت که پیکر 30 شهید شناسایی شده است و نیروهای امدادی همچنان در حال جست‌و‌جو برای یافتن دیگر مفقودین هستند.

این سازمان دو روز پیش گزارش داد که بعد از عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر از برخی مناطق نوار غزه، هزاران فلسطینی در این مناطق مفقود شده‌اند و سرنوشتشان معلوم نیست.

سخنگوی سازمان امدادرسانی غزه اعلام کرد: در پی عقب‌نشینی نیروهای صهیونیست از خان‌یونس بعد از حمله وحشیانه به این منطقه، بیش از 150 نفر شهید و 500 تن هم مفقود شده‌اند. در زمان حاضر بعد از عقب‌نشینی اشغالگران از چندین منطقه از نوار غزه بسیاری از مردم غزه ناپدید شده‌اند و نمی‌دانیم صهیونیست‌ها آن را ربوده‌اند یا اینکه زیر آوار مدفون هستند.

از سوی دیگر دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: سرنوشت بیش از 13 هزار نفر در غزه نامشخص است و هیچ کس اطلاعی از اینکه چه بر سرشان آمده است، ندارد.

این سازمان حقوق‌بشری گزارش داد که بیش از 13 هزار فلسطینی در غزه یا زیر آوار ساختمان‌ها مدفون هستند، یا در گورهای دسته‌جمعی به‌شکل ناشناس دفن شده‌اند و یا ارتش اسرائیل آن‌ها را ربوده است و سرنوشت آن‌ها هنوز مشخص نیست./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها