هشدار ابومازن درباره حمله به رفح/ بزرگترین فاجعه انسانی رخ می‌دهد

کد خبر: 1288189

از آن می‌ترسم که پس از غزه، اسرائیل به کرانه باختری حرکت کند تا اهالی آن را وادار به کوچ اجباری به سمت اردن نماید.

هشدار ابومازن درباره حمله به رفح/ بزرگترین فاجعه انسانی رخ می‌دهد

 محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین درباره حمله به رفح هشدار داد و گفت که بزرگترین فاجعه در تاریخ ملت فلسطین رخ خواهد داد.

 محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین طی سخنانی در مجمع جهانی اقتصاد در ریاض از جامعه جهانی خواست فلسطین را به عنوان یک کشور عضو کامل در سازمان ملل به رسمیت بشناسند.

رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: اسرائیل سه چهارم نوار غزه را ویران کرد و وضعیت غزه بسیار تاسفبار است.

ابومازن در این سخنرانی درباره حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه هشدار داد و گفت که اگر اسرائیل به رفح حمله کند، بزرگترین فاجعه در تاریخ ملت فلسطین رخ خواهد داد.

رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار داشت: باید بر اساس یک راه حل سیاسی  غزه، کرانه باختری و قدس در یک کشور مستقل فلسطینی گردهم آیند.

عباس با اشاره به طرح‌های اسرائیل برای کوچاندن فلسطینیان افزود: از آن می‌ترسم که پس از غزه، اسرائیل به کرانه باختری حرکت کند تا اهالی آن را وادار به کوچ اجباری به سمت اردن نماید.

205 روز از جنگ در غزه می‌گذرد و طبق آخرین آمار وزارت بهداشت غزه،  تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 34 هزار و 388 نفر و تعداد مجروحان هم به 77 هزار و 437 نفر رسیده است. پیکر هزاران نفر نیز همچنان زیر آوار ساختمان‌ها مدفون است./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها