سفر وزیر خارجه بحرین به دمشق پس از ١٣ سال

کد خبر: 1288210

«عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین بعد از ظهر امروز (یکشنبه) برای اولین بار پس از جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ وارد دمشق می‌شود.

سفر وزیر خارجه بحرین به دمشق پس از ١٣ سال

«عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین بعد از ظهر امروز (یکشنبه) برای اولین بار پس از جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ وارد دمشق می‌شود.

یک منبع آگاه در سوریه گفت: «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه بعد از ظهر امروز با عبداللطیف بن راشد الزیانی همتای بحرینی خود در اولین سفر وی به سوریه از زمان آغاز جنگ دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

در ماه گذشته، «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه، دعوتنامه رسمی «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین را برای شرکت در نشست آتی سران اتحادیه عرب در منامه دریافت کرد.

گفتنی است که رئیس‌جمهوری سوریه برای نخستین بار پس از ۱۱ قطع روابط کشورهای عربی با دمشق، سال گذشته در نشست سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در جده عربستان شرکت و سخنرانی کرد.

سفر وزیر خارجه بحرین به لبنان با محوریت تحولات منطقه

 وزیر خارجه بحرین امروز (یکشنبه) در صدر هیأتی بلندپایه وارد بیروت شد و مورد استقبال مقامات لبنان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری لبنان (NNA)، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین امروز (یکشنبه) وارد فرودگاه بیروت شد و مورد استقبال «عبدالله بوحبیب» همتای لبنانی و دیگر مسوولان این کشور قرار گرفت.

الزیانی در این سفر یک روزه که با محوریت بررسی تحولات منطقه صورت گرفته، با مقامات لبنان دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

وی امروز با «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان دیدار کرد. در این دیدار که وزیر خارجه لبنان نیز حضور داشت، روابط منامه و بیروت، اوضاع منطقه و دستور کار اجلاس آتی سران عرب که قرار است در بحرین برگزار شود، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، سفر وزیر خارجه بحرین به بیروت در حالی است که از هفت ماه گذشته همزمان با آغاز تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه، جنوب لبنان نیز هدف تجاوزات این رژیم قرار گرفته و تاکنون چندین نفر به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شده‌اند.

بحرین از جمله کشورهای عربی است که با رژیم صهیونیستی توافق سازش امضا کرده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها