حمله شدید اللحن روزنامه نگار مشهور اسرائیلی به نتانیاهو

کد خبر: 1288238

رونن برگمن از مشهورترین تحلیلگران صهیونیست به شدت به نتانیاهو حمله کرد.

حمله شدید اللحن روزنامه نگار مشهور اسرائیلی به نتانیاهو

 به نقل از فلسطین الیوم، رونن برگمن از مشهورترین روزنامه‌نگاران صهیونیست، در یدیعوت آحارونوت درباره توافق مبادله میان تل آویو و مقاومت موضع گیری کرد.

وی افزود: اسرائیل در حال حاضر با شروطی باید موافقت کند که پیش از این آنرا رد کرده بود.چند ماه امکان توافق به مراتب بهتری وجود داشت. بدون تردید تداوم جنگ به کشته شدن اسیران منجر خواهد شد. در حال حاضر اینگونه وانمود می کنند که عملیات در رفح سبب بازگشت اسیران خواهد شد. عملیات در رفح به منزله ماههای جدیدی از جنگ است که سرنوشت آن در هاله ای از ابهام قرار دارد.

برگمن نتانیاهو را متهم به کارشکنی و مانع تراشی در مسیر انجام توافق مبادله اسیران کرد.

وی افزود: ارتش اسرائیل یکی از قوی ترین حامیان طرح حائل در غزه و این اقدام بود، اما موضع خود را تغییر داد و خواستار لغو منطقه ایزوله در مرکز نوار غزه شده است! وزیر گالانت قبل از حمله به خان یونس گفت که این حمله با هدف بازگردانیدن اسیران و غلبه بر رهبران حماس از جمله السنوار است و پس از حمله تغییری در مواضع حماس ایجاد نشد و پوچ بودن ادعای مبنی بر اینکه فشار نظامی مشکل گشاست، اثبات شد.

برگمن اذعان کرد: تل آویو در تنگاست نه حماس. هزینه توافق بیشتر شده است. نتانیاهو از شروع جنگ اینگونه وانمود کرده است که فشار نظامی به بازگشت اسیران منجر خواهد شد اما این رخ نخواهد داد. اینکه عملیات در رفح پیروزی مطلق به ارمغان خواهد آورد و موجب شکست حماس و بازگست اسیران خواهد شد، توهمی بیش نیست. اگر ارتش به رفح حمله کند، ممکن است ما اسیر زنده نداشته باشیم و در آن صورت نتانیاهو چیزی برای فروش به اسرائیلی ها نخواهد داشت./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها