بازداشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دلیل حمایت از فلسطین

کد خبر: 1288324

سخنگوی جیل استاین نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب سبز گفت که استاین روز یکشنبه در یک اجتماع حامی فلسطین در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس میسوری بازداشت شد.

بازداشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دلیل حمایت از فلسطین

 سخنگوی جیل استاین نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب سبز گفت که استاین روز یکشنبه در یک اجتماع حامی فلسطین در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس میسوری بازداشت شد.

به گزارش "آناتولی"بر اساس گزارش ها، استاین در میان بیش از ۱۰۰ نفر دیگر بود که در جریان یورش پلیس به اردوگاه های اعتراضی حامی فلسطین در محوطه دانشگاه واشنگتن بازداشت شدند.

سخنگوی وی گفت که استاین، نامزد حزب سبز برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا به همراه مدیر ستاد انتخاباتی و معاونش بازداشت شده است.

این سخنگو افزود که تظاهرکنندگان دانشگاه واشنگتن خواستار توقف سرمایه گذاری دانشگاه آنها در شرکت بوئینگ هستند که تسلیحات "نسل کشی" اسرائیل علیه فلسطینیان در غزه را تامین می کند.

این سخنگو گفت: " تیم انتخاباتی استاین از خواسته های دانشجویان و تظاهرات مسالمت آمیز آنها حمایت می کند. "

تصاویر در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که افسران پلیس مسلح تلاش می‌کنند با دوچرخه مانع از عبور استاین شوند.

این تصاویر همچنین سرکوب تظاهرات توسط پلیس، رفتار خشونت آمیز پلیس با معترضان و بازداشت آنها را نشان می دهند.

به گزارش ایرنا، در پی جنبش همبستگی با مردم غزه و اعتراض ها در دانشگاههای آمریکا که از دانشگاه کلمبیای نیویورک آغاز شد و به سایر دانشگاههای این کشور و جهان در حال سرایت است، حدود ۶۰۰ نفر حداقل در ۱۵ دانشگاه در بیش از یک هفته دستگیر شده اند.

تارنمایی آمریکایی اکسیوس گزارش داد حدود ۶۰۰ نفر در اعتراضات حامی فلسطین در حداقل ۱۵ دانشگاه در سراسر آمریکا در بیش از یک هفته دستگیر شده اند.

با افزایش حجم و شدت اعتراضات، مدیریت دانشگاه ها به شیوه های بی سابقه ای تظاهرکنندگان دانشجو را سرکوب کرده اند. اکثر بازداشت ها در اردوگاه ها و تحصن ها صورت گرفته است.

این رسانه آمریکایی افزود: ده ها تظاهرات در مقیاس کوچکتر در دانشگاه شاهد درگیری بین تظاهرات کنندگان و پلیس نبوده است.

دانشجویان در ۱۷ آوریل پس از شهادت مینوچه نعمت شفیق رئیس دانشگاه کلمبیا در مقابل کنگره، اردوگاهی را در محوطه این دانشگاه کلمبیا برپا کردند. او بیش از همتایانش در هاروارد و پن در طول شهادت‌های مشابه قبلی، با قانون‌گذارانی که از اعتراضات دانشجویی انتقاد می‌کردند، همسو بود.

در ۱۸ آوریل، شفیق از اداره پلیس نیویورک خواست تا اردوگاه دانشجویان را جمع کند. از آن زمان، اردوگاه‌های همبستگی و تحصن‌ها در دانشگاه های سراسر آمریکا برپا شده است. تظاهرات دانشجویی علیه جنگ غزه بیش از شش ماه است که در سراسر آمریکا در حال برگزاری است اما این تظاهرات با حوادث هفته گذشته شدت گرفت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها