سنتکام مدعی رهگیری پهپادهای یمن شد

کد خبر: 1288326

سنتکام مدعی شده است که این پهپادها برای آن‌ها و کشتی‌های تجاری حاضر در منطقه تهدید به شمار می‌رفتند.

سنتکام مدعی رهگیری پهپادهای یمن شد

 ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا مدعی رهگیری و انهدام پهپادهایی ارتش یمن در دریای سرخ شد.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا ‌(سنتکام) صبح امروز دوشنبه مدعی شد که پنج پهپاد یمن را بر فراز دریای سرخ رهگیری و منهدم کرده است.

سنتکام در بیانیه خود مدعی شده است که این پهپادها برای آن‌ها و کشتی‌های تجاری حاضر در منطقه تهدید به شمار می‌رفتند. ارتش یمن و سخنگوی نیروهای مسلح این کشور تا این لحظه (تنظیم خبر) به این ادعا واکنشی نشان نداده‌اند.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد شنبه این هفته اعلام کرد که یمن در حمایت از مردم و مقاومت فلسطین و در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به یمن، دو عملیات در آسمان و دریای سرخ انجام داده‌اند.

او گفت: «نیروی دریایی نیروهای مسلح یمن با استعانت از خداوند متعال، یک فروند کشتی نفتی انگلیسی (ANDROMEDA STAR) را در دریای سرخ با تعدادی موشک مناسب نیروی دریایی هدف قرار دادند که منجر به اصابت مستقیم به این کشتی شد».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین از عملیات دیگر خبر داد و گفت: «نیروهای پدافند هوایی نیروهای مسلح یمن روز گذشته (جمعه) موفق شدند یک فروند هواپیمای MQ9 آمریکایی را در حریم هوایی استان صعده هنگام انجام مأموریت‌های خصمانه، سرنگون کنند و با موشک مناسب مورد هدف قرار گرفت». ارتش یمن دیروز نیز یک پهپاد آمریکایی را در الحدیده رهگیری و منهدم کرده است./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها