تحلیلگر صهیونیست: السنوار عملا شطرنج‌باز درخشانی است

کد خبر: 1288481

تحلیلگر صهیونیست ضمن تمجید از رهبر حماس در نوار غزه خاطرنشان کرد، او درخشان‌ترین استراژیست منطقه است و از ابتدای جنگ تاکنون حتی یک اشتباه مرتکب نشده است.


تحلیلگر صهیونیست: السنوار عملا شطرنج‌باز درخشانی است

تحلیلگر «روگل آلفر» در روزنامه عبری «هاآرتص» گفت: لازم است اسرائیلی‌ها اعم از رهبری و شهرک‌نشینان اعتراف کنند که در مسائل مربوط به مدیریت جنگ، السنوار بر همه رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل برتری دارد.

وی ادامه داد: السنوار عملا شطرنج‌باز درخشانی است که چندین قدم جلوتر را می‌بیند و اهداف و خواسته‌های خود را به خوبی پنهان می‌کند و هیچ‌وقت نمی‌دانی که چگونه از او ضربه‌ خواهی خورد و این موضوع عملاً برای اسرائیل که احساس کوری می‌کند، تحقیر محسوب می‌شود.

این تحلیلگر صهیونیست گفت: «السنوار تا این لحظه درخشان‌ترین استراتژیک در منطقه است، زیرا از زمان شروع جنگ کنونی از هفتم اکتبر گذشته، حتی یک خطا نکرده است‌.»

هم‌زمان «رونن برگمان»، تحلیلگر امور استراتژیک در روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» نیز بر این باور است که رژیم صهیونیستی برای پذیرش خواسته‌های جنبش حماس برای انعقاد توافق اسرا حق انتخابی ندارد چرا که به مرور این اطمینان حاصل شده که ادامه جنگ در نوار غزه منجر به کشته شدن اسرای صهیونیست در غزه می‌شود و اکنون دستگاه تبلیغات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی در تلاش است تا اسرائیلی‌ها را متقاعد کند که حمله به رفح به دلیل فشارهای نظامی موجب انعطاف در مواضع حماس نمی‌شود؛ فشارهایی که در گذشته نه چندان دور هم ثابت کرد کارساز نیست.

این تحلیلگر که به روابط نزدیک خود با سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی معروف است، به نقل از یکی از دست اندرکاران مذاکرات برای انعقاد توافق اسرا گفت: اسرائیل مذاکره‌ای برای آزادی گروگان‌ها در نوار غزه انجام نداده است و اگر انجام داده بود ما آنها را مدتها پیش به تل‌آویو بازگردانده بودیم.

این مسئول ارشد صهیونیستی ادامه داد: در ابتدا ما را متقاعد کردند که عملیات زمینی گروگان‌ها را به خانه‌هایشان باز می‌گرداند، با وجود اینکه به یقین می‌دانیم که جنبش حماس قبل از تهاجم به رفح، شرایط قابل قبولی برای ما تعیین کرده بود، اما پس از اینکه اولین معامله پنج ماه پیش لغو شد، سطح سیاسی و نظامی مدعی شدند حمله به خان‌یونس - زمانی که «یحیی السنوار» رهبر جنبش حماس در نوار غزه احساس کند که ارتش به او نزدیک است - حماس را مجبور خواهد کرد امتیاز دهد اما در واقعیت برعکس این اتفاق افتاد و جنبش حماس شرایطی را سخت‌تر از شرایطی که اسرائیل مایل به پذیرش آن بود، تعیین کرد.

این مسئول صهیونیستی در سخنان خود تاکید کرد: اکنون به ما می‌گویند که تنها اگر شهر رفح در جنوب نوار غزه را اشغال کنیم، به یحیی السنوار می‌رسیم و گروگان‌ها را نیز آزاد می‌کنیم اما تردیدهای زیادی وجود دارد که حتی یک گروگان پس از تهاجم به رفح زنده بماند.

این تحلیلگر ادامه داد: اسرائیل در هر دو رینگ بازی می‌کند، معامله تبادل اسرا و تهاجم به رفح‌. دولت و نهادهای امنیتی مطمئن شده‌اند که ساعت افشای حقیقت بسیار نزدیک است. دروغ‌ها، بازی‌ها و تحریف‌های رهبران تصمیم‌گیرنده در سطوح سیاسی و نظامی فاش خواهد شد که عملاً به مردم دروغ گفته‌اند.

این تحلیلگر با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی به هیچ وجه نمی‌تواند به دو هدف جنگ یعنی «نابودی» حماس و آزادی اسرا دست یابد، افزود: این دو هدف تاکنون محقق نشده است. ارتش اشغالگر عملاً از اواسط ماه ژانویه هیچ اقدام نظامی انجام نداده است.

او به نقل از یک مقام ارشد امنیتی تصریح کرد شعار «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی یعنی «پیروزی مطلق» عملاً «دیوانگی مطلق» است.

این تحلیلگر در پایان گفت: گروهی از رهبران سیاسی و امنیتی در تل آویو کاملاً متقاعد شده‌اند که بهای توافق اسرا نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه برعکس، هر روز که اسرائیل قدمی به سمت آن برندارد بهایش فزونی خواهد یافت، دقیقا برخلاف اخبار نادرستی که دولت و ارتش اسرائیل همچنان در رسانه‌های عبری منتشر می‌کنند، رسانه‌هایی که باید به خاطر همکاری با نشر اکاذیب برای اسرائیلی‌ها پاسخگو باشند./ایسنا

هاآرتص: سنوار در مدیریت جنگ برتر از همه سران اسرائیلی است

یک روزنامه عبری زبان امروز در گزارشی به تعریف و تمجید از یحیی سنوار رئیس حماس در غزه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه عبری زبان هاآرتص امروز دوشنبه در مطلبی تاکید کرد که یحیی سنوار (رهبر حماس در نوار غزه) باهوش‌تر از همه اعضای شورای جنگ رژیم صهیونیستی است.

هاآرتص افزود که سنوار بر خلاف سران اسرائیلی، همواره نگاهی عمیق و آینده نگر دارد و چندین گام آینده را پیش‌بینی می‌کند و هر بار تل‌آویو را به شیوه‌ای جدید غافلگیر می‌کند.

در همین رابطه، روگل البر تحلیلگر هاآرتص تاکید کرد که باید اعتراف کرد سنوار یک شطرنج‌باز ماهر و درجه یک است.

روزنامه مذکور اشاره کرد: باید اعتراف کرد سنوار در مدیریت جنگ برتر از کل سران اسرائیل است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها