طرح رژیم اسرائیل برای حمله به رفح اعلام شد

کد خبر: 1288712

در حالی که یک رسانه عبری زبان از تکمیل تدارک ارتش رژیم صهیونیستی برای تهاجم به رفح خبر داد، بنیامین نتانیاهو عصر سه شنبه تاکید کرد با یا بدون توافق به رفح حمله خواهیم کرد.

 طرح رژیم اسرائیل برای حمله به رفح اعلام شد

در حالی که یک رسانه عبری زبان از تکمیل تدارک ارتش رژیم صهیونیستی برای تهاجم به رفح خبر داد، بنیامین نتانیاهو عصر سه شنبه تاکید کرد با یا بدون توافق به رفح حمله خواهیم کرد.

پایگاه خبری عبری زبان واللا نیوز در گزارشی به قلم خبرنگار ارشد مسایل نظامی اش، اعلام کرد، ارتش اسرائیل تمامی آماده سازی‌ها برای یورش زمینی به رفح را به اتمام رسانده و منتظر دستور بخش سیاسی است.

امیر بوحبوط در این رابطه نوشت: عملیات حمله زمینی به رفح در چند مرحله به انجام خواهد رسید، در مرحله اول ساکنان آن تخلیه و از این منطقه بیرون برده خواهند شد، بعد از حملات توپخانه‌ای و هوایی تمامی زیر ساخت‌های رفح را از بین خواهند رفت تا پس از آن پیشروی زمینی برای از بین بردن افراد مسلح موجود در آن آغاز می‌شود.

این خبرنگار ادعا کرد احتمالا حماس اجازه خروج غیر نظامیان را از شهر نخواهد داد، اما نگفت که بسیاری از مردم این منطقه تاکید کرده‌اند که حاضر به خروج از آنجا و آوارگی مجدد نیستند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، سرلشگر راسان علیان هماهنگ کننده امور مناطق (تحت اشغال) در این رابطه اعلام کرد، برنامه‌‌هایی برای کوچاندن فلسطینیان از رفح در اختیار داریم که قرار است توسط سازمان‌های امداد رسان بین المللی به سوی اردوگاه‌‌هایی که برای آنها تدارک دیده شده است صورت بپذیرد.

بوحبوط همچنین خبر داد، فرماندهان یگان‌ها لوجستیکی نیز طی مدت اخیر به شکل شبانه روز کار تعمیر و بازسازی تانک ها، نفربرها، ادوات مکانیکی و مهندسی سنگین، کامیون‌ها و خودروهای زرهی ( که طی این مدت بر اثر جنگ آسیب دیده اند) را انجام می‌دهند تا برای بکارگیری مجدد در جنگ آماده باشند.

در این بین تعداد زیادی از افسران و درجه داران نیروهای کادر که مدتی است به مرخصی رفته‌اند نیز پیام‌‌هایی برای حضور فوری در یگان‌های خود دریافت کرده‌اند و به آنها دستور داده شده است تا بعد از تعطیلات عید فورا در یگان‌های خود حاضر شوند تا در صورت صدور دستور از سوی بخش سیاسی ظرف 24 ساعت آرایش عملیاتی به خود بگیرند.

همچنین نیروهای احتیاط نیز پیام‌‌هایی دریافت کرده و به آنها گوشزد شده است تا همواره آماده فراخوانی باشند چون احتمالا ارتش آنها را برای خدمت در راستای افزایش نیروهای خود در حمله زمینی به رفح نیاز خواهد داشت.

واللا نیوز خاطر نشان کرد، فرماندهان اسرائیلی پیش بینی می‌کنند که در زمان حمله زمینی به رفح احتمالا درگیری‌‌هایی در دیگر نقاط نوار غزه هم به وجود آمده و نیروهای احتیاط برای مقابله با این اقدامات وارد عمل خواهند شد.

از سوی دیگر عصر سه شنبه رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند، نتانیاهو در ملاقات خود با خانواده اسرای صهیونیست اعلام کرد، با یا بدون توافق مبادله اسرا، حمله به رفح حتمی است.

بنیامین نتانیاهو که با نمایندگی از خانواده اسرای صهیونیست گفتگو می‌کرد ادعا کرد،‌‌ ایده توقف جنگ پیش از تحقق تمامی اهداف آن امری غیر قابل انجام است.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم با اشاره به این سخنان موضع نتانیاهو را تحت تاثیر راستگرایان کابینه توصیف کرد.

بتسلئیل سموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در نشست حزب خود گفته بود: پذیرش توافق پیشنهادی به معنای پیروزی حماس و برافراشتن پرچم سفید است.

بن گویر هم به رسانه‌ها گفته بود که هشدارهای خود را نسبت به پذیرش این توافق به اطلاع نتانیاهو رسانده است.

در مقابل یائیر لاپید رهبر مخالفان در واکنش به توصیه‌های بن گویر به نتانیاهو گفت: اسرائیل امروز در گروگان عده‌ای دیوانه و افرادی غیر مسئولیت پذیر است، چطور می‌شود یک وزیر با سوء پیشنه جنایی به راحتی نخست وزیر را نسبت به عواقب تصمیمی که خواهد گرفت تهدید ‌کند./تسنیم

فشار بن گویر بر نتانیاهو: نخست وزیر قول حمله به رفح و عدم پایان جنگ را داده است

«ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) گفت که او به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم درباره پایان دادن به عملیات علیه رفح یا توقف جنگ علیه نوار غزه هشدار داده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه مصری الشروق، بن گویر در پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: نتانیاهو قول داده است که اسرائیل وارد رفح خواهد شد. وی همچنین متعهد شده است که جنگ پایان نخواهد یافت.

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی همچنین افزود: نتانیاهو قول داده است که در هیچ توافق بدی درباره تبادل اسرا شرکت نخواهیم کرد.

این در حالی است که «گادی ایزنکوت» ژنرال صهیونیست و عضو کابینه جنگی این رژیم در واکنش به تلاش های بن گویر و «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی کابینه نتانیاهو برای جلوگیری از توافق درباره تبادل اسرا و توقف جنگ علیه نوار غزه، گفت: من فقط در کابینه ای عضو خواهم بود که تصمیماتش را بر اساس منافع اسرائیل بگیرد نه منافع سیاسی [برخی از افراد و جریانات].

ایزنکوت افزود: دو تن از اعضای کابینه امنیتی و سیاسی، اخیرا با بهره گیری از تهدید سیاسی، اقدام به باج گیری می نمایند.

در همین راستا، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد بن گویر و اسموتریچ تهدید کرده اند در صورت عدم حمله ارتش این رژیم به رفح، کابینه نتانیاهو را سرنگون خواهند کرد. در مقابل، ایزنکوت تهدید کرده است به دلیل تهدیدات این دو وزیر افراطی، کابینه را ترک خواهد کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز که با فشارهای گسترده داخلی بویژه از سوی خانواده اسیران صهیونیست برای بستن قرارداد مبادله اسیران با مقاومت فلسطین به جای ادامه جنگ روبرو است، در سخنانی از آغاز حمله زمینی به «رفح» در جنوب نوار غزه در آینده ای نزدیک خبر داد.

ساعاتی پیش، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با خانواده های اسرای صهیونیست، گفت: تخلیه جمعیت از رفح در حال حاضر آغاز شده است و ورود به این منطقه به زودی انجام خواهد شد.

نتانیاهو ادعا کرد: ایده پایان دادن به جنگ بدون از بین بردن تیپ‌های حماس در رفح مد نظر نیست. حماس بر یک چیز اصرار دارد و آن پایان جنگ است اما به آن دست نخواهد یافت.

نخست وزیر رژیم اشغالگر افزود: احتمال یک معامله محدود برای تبادل اسرا وجود دارد و ما عقب نشینی کامل از نوار غزه را نمی‌پذیریم.

همچنین «یائیر لاپید» رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی با انتقاد شدید از کابینه جنگ این رژیم، تأکید کرد که این رژیم اکنون گروگان دیوانگان شده است.

لاپید امروز سه‌شنبه پس از دیدار بن گویر با نتانیاهو به شدت از عملکرد کابینه انتقاد کرد.

رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل به گروگان دیوانگان بی‌مسوول تبدیل شده است.

لاپید افزود: بن گویر به تمام جهانیان و منطقه می‌گوید که نتانیاهو ضعیف است حال آنکه با او کار می‌کند، غیر عقلانی است که بن گویر تاکنون اخراج نشده است.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت بیش از ۲۰۰ روز جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان نوار غزه و ناکامی این رژیم در تحقق اهداف اعلامی خود، اکنون این جنگ به مهمترین عامل تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر تبدیل شده و در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر آتش بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند. بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را، حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضائی می دانند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها