قطع کامل روابط کلمبیا با رژیم صهیونیستی / حماس قدردانی کرد

کد خبر: 1288991

جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه‌ای از تصمیم دولت کلمبیا در قطع روابط دیپلماتیک خود با رژیم صهیونیستی در حمایت از مردم فلسطین در نوار غزه قدردانی کرد.

قطع کامل روابط کلمبیا با رژیم صهیونیستی / حماس قدردانی کرد

در ادامه افزایش نفرت جهانی از رژیم کودک کش رژیم صهیونیستی که به تصمیم دولت کلمبیا در قطع روابط با این رژیم خبر داد، جنبش حماس از اقدام این کشور شمال آمریکای لاتین در آمریکای جنوبی استقبال کرد.

پایگاه خبری المیادین گزارش داد که جنبش مقاومت اسلامی حماس بامداد پنجشنبه از تصمیم «گوساوو پترو» رئیس جمهور کلمبیا برای قطع روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی قدردانی کرد.

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از کشورهای آمریکای جنوبی و همه کشورها می‌خواهیم که روابط دیپلماتیک خود را با این نهاد جنایتکار قطع کنند».

گفتنی است بر اساس اعلام رسانه‌ها، رئیس جمهور کلمبیا روز چهارشنبه در پیامی از قصد این کشور برای قطع روابط دیپلماتیک با اشغالگران قدس خبر داد.

به گزارش خبرگزایر ریانوستی، «گوستاوو پترو» رئیس‌جمهور کلمبیا در این خصوص گفت: فردا روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را به دلیل اقدامات تل آویو در غزه مبنی بر نسل کشی، قطع خواهیم کرد.

وی این موضوع را طی سخنرانی در میدان بولیوار در مرکز بوگوتا در جریان برگزاری تظاهرات بزرگداشت روز کارگر بیان کرد.

در ادامه حمایت‌های جهانی از مردم فلسطین و محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه، هزاران نفر از مردم ایتالیا با تجمع در شهر میلان، ضمن حمایت از مبارزه گروه‌های مقاومت فلسطین علیه صهیونیست‌ها، جنایت‌های ارتش صهیونیستی در نوار غزه و کشتار مردم بی‌گناه را محکوم کردند

شبکه الجزیره روز چهارشنبه تصاویری از تظاهرات پرشور در شهر میلان ایتالیا زیر بارش باران برای درخواست توقف جنایات اسرائیل در غزه منتشر کرد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با در دست داشتن پرچم فلسطین شعارهای ضد صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین در نوار غزه و توقف جنگ سر دادند.

در خبری مرتبط، مردم ترکیه در شهر ترابزون ترکیه نیز در راهپیمایی همبستگی با مردم غزه با حمل پرچم‌های فلسطین از مردم غزه در برابر رژیم صهیونیستی حمایت کردند.

سرکوب تظاهرات کنندگان در دانشگاه کلمبیا در نیویورک موجی از فعالیت را در دانشگاه‌های سراسر آمریکا به راه انداخت، که براساس آخرین گزارش‌ها بیش از ۱۵۰۰ بازداشتی داشته است.

شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا: بیش از ۱ هزار و ۵۰۰ نفر در کمتر از ۱۵ روز از آغاز اعتراض‌های دانشجویان حامی فلسطین بازداشت شده‌اند.

بیش از ۴۰۰ معترض روز سه شنبه دستگیر شدند.

از این تعداد، حدود ۳۰۰ نفر در دانشگاه کلمبیا و دانشکده سیتی کالج نیویورک دستگیر شدند.

از سوی دیگر، در ادامه سرکوب شدید دانشجویان و حامیان غزه در دانشگاه‌های مختلف آمریکا، خبرنگار CNN در گزارشی تصویری از یورش پلیس و سرکوب و دستگیری دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه کلمبیا اذعان کرد: «من موارد زیادی را در سراسر جهان پوشش داده‌ام و هرگز این تعداد پلیس را در یک منطقه ندیده‌ام.»

در سرتاسر آمریکا، مقامات اداری دانشگاه‌ها تلاش کرده - و تا حد زیادی ناکام مانده‌نده‌اند - تا تظاهرات اعتراضی دانشجویان حامی غزه را سرکوب کنند، تظاهرات‌هایی که غالب آنها، شاهد مداخله خشونت‌آمیز پلیس بوده‌اند، با گزارش‌های ویدئویی که از ایالت‌های مختلف منتشر شده و نشان می‌دهد که صدها دانشجو - و حتی اعضای هیئت علمی - به زور دستگیر شده‌اند. معترضان خواستار عفو دانشجویان و اعضای هیأت علمی که به دلیل اعتراض تنبیه یا اخراج شده‌اند، هستند.

نیروهای گارد پلیس و مدیران دانشگاه‌ها در روزهای اخیر با معترضان طرفدار فلسطین در تعداد فزاینده‌ای از دانشگاه‌های سراسر کشور درگیر شده‌اند و دانشجویان را بازداشت کرده، اردوگاه‌ها را برچیده و دانشجویان را به عواقب تحصیلی تهدید کرده‌اند.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها