اعتراف اروپایی‌ها به عجز در برابر قدرت یمن

کد خبر: 1289544

فرمانده مأموریت دریایی اتحادیه اروپا :خطر ناشی از حملات یمنی‌ها بیش از هر زمان دیگری حادتر شده است. یمنی‌ها با اشباع پدافند هوایی کشتی‌های ما به وسیله پهپادها، به کشتی‌های تجاری (اسرائیلی یا کشتی‌های عازم اسرائیل) خسارت می‌زنند. ما سامانه‌های دفاعی مدرنی داریم ولی با وجود پرواز دسته‌ کاملی از پهپادها حتی قوی‌ترین سامانه‌ها هم تسلیم یمن می‌شوند.

اعتراف اروپایی‌ها به عجز در برابر قدرت یمن

 مجله اشپیگل آلمان گزارشی از نشست محرمانه‌ای در بروکسل داد که که در آن فرمانده میدانی مأموریت دریایی اتحادیه اروپا در آن به توانمندی‌های ارتش یمن در دریای سرخ اعتراف کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مجله آلمانی اشبیگل گزارش داد که فرمانده مأموریت دریایی اتحادیه اروپا (اسپیدس) در دریای سرخ طی نشستی محرمانه در بروکسل از عملکرد و موفقیت نیروهای یمن در این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

این فرمانده گفت که در سایه نبود امکانات، قادر به انجام مأموریت محوله به او نبوده است و به گفته او، برای انجام چنین مأموریت، دستکم 10 کشتی جنگی به همراه هواپیماهای گشت زنی نیاز است.

دریادار واسیلیوس درباره عملیات ارتش یمن گفته است: «خطر ناشی از حملات یمنی‌ها بیش از هر زمان دیگری حادتر شده است. یمنی‌ها با اشباع پدافند هوایی کشتی‌های ما به وسیله پهپادها، به کشتی‌های تجاری (اسرائیلی یا کشتی‌های عازم اسرائیل) خسارت می‌زنند».

او همچنین در این نشست گفته است: «ما سامانه‌های دفاعی مدرنی داریم ولی با وجود پرواز دسته‌ کاملی از پهپادها حتی قوی‌ترین سامانه‌ها هم تسلیم می‌شوند».

ارتش یمن بعد از حمله زمینی ارتش اسرائیل به نواز غزه اعلام کرد که در حمایت از مقاومت و مردم فلسطین در این منطقه، کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی را که عازم بنادر فلسطین اشغالی هستند، هدف قرار خواهد داد و طی این مدت، علاوه بر هدف قرار دادن این کشتی‌ها، شماری را نیز توقیف کرد. در نتیجه این عملیات‌‌ها، بندر ایلات اشغالی تعطیل شده است و رژیم اسرائیل مجبور شده است از مسیرهای جایگزین استفاده کند.

علی رغم حملات آمریکا و انگلیس به یمن برای حمایت از رژیم اسرائیل، سخنگوی ارتش یمن جمعه این هفته بعد از سخنرانی رهبر انقلاب این کشور از آغاز مرحله چهارم عملیات ضدصهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که کشتی‌هایی که از سمت مدیترانه عازم فلسطین اشغالی هستند، هرکجا باشد و دستشان برسد، هدف قرار خواهند گرفت./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها