لاپید: کابینه نتانیاهو، اسرا را به حال خود رها کرده‌است

کد خبر: 1289641

رهبر ائتلاف مخالفان در کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی، رویکرد کابینه حاکم درباره اسرای این رژیم را غیرمسوولانه ارزیابی کرد.

لاپید: کابینه نتانیاهو، اسرا را به حال خود رها کرده‌است

رهبر ائتلاف مخالفان در کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی، رویکرد کابینه حاکم درباره اسرای این رژیم را غیرمسوولانه ارزیابی کرد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، «یائیر لاپید» امروز (دوشنبه) در پیامی خطاب به کابینه حاکم بر رژیم اشغالگر، اعلام کرد: نخست وزیر و وزیران او باید از اظهارات و تهدیدهای غیرمسوولانه در موضوع اسرا دست بردارند.

این مقام صهیونیست، نحوه اطلاع رسانی کابینه حاکم درباره مذاکرات آتش بس برای تبادل اسرا را «تحقیرآمیز» و «بد» دانست و گفت: در حالی که کابینه وظیفه دارد هرکاری برای بازگرداندن اسرا انجام دهد اما آنها را به حال خود رها کرده است.

اعتراضات به کابینه حاکم درباره نحوه مدیریت جنگ و مذاکرات آتش بس فقط به سیاستمداران مخالف محدود نمی شود و توده صهیونیست ها با تظاهرات خیابانی خواهان توافق آتش بس برای پایان دادن به جنگ هستند.

خانواده‌های اسرای صهیونیست در نامه سرگشاده ای به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر از او خواستند در صورتی که نمی تواند فشارهای سیاسی (از جانب وزیران کابینه خود) برای جلوگیری از انعقاد توافق آتش بس با مقاومت فلسطین را تحمل کند، استعفا دهد.

آنها خطاب به نتانیاهو نوشتند: وقت آن است که مسوولیت بپذیریم، شجاعت نشان دهیم و فشارهای سیاسی را نادیده بگیریم.

این خانواده‌ها تاکید کردند: می خواهیم یادآوری کنیم که قول دادی آنها در اسارت نمانند؛ آقای نخست وزیر اگر فرصت دستیابی به توافق را از دست بدهید، شما را نخواهیم بخشید.

خانواده های اسرای صهیونیست با تاکید بر اینکه بدون بازگشت اسرا، رژیم اشغالگر بازنده جنگ خواهد بود، اعلام کردند: نخست‌وزیر باید به فشارهای سیاسی بی اعتنا باشد و فرزندان ما را به خانه برگرداند.

تظاهرات علیه کابینه نتانیاهو که ماه های متمادی سرزمین های اشغالی را فراگرفته است، شنبه شب نیز برگزار شد.

تظاهرات شنبه شب در سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو به خشونت کشیده شد و نیروهای پلیس تل آویو به معترضان یورش بردند.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که معترضان خواهان آزادی فوری اسرا و امضای توافق برای تبادل اسرا با مقاومت شدند.

براساس اعلام منابع صهیونیستی، شهرک نشینان صهیونیست، خیابان کاپلان در تل‌آویو را بستند.

خانواده های اسیران صهیونیست در یک بیانیه فوری اعلام کردند: اسرائیلی ها خواهان آزادی اسرا هستند و حاضرند بهای آن را بپردازند اما نتانیاهو، حاضر نیست ائتلاف «ایتامار بن گویر» و «بزالل اسموتریچ» وزیران کابینه را به خاطر آزادی اسرا کنار بگذارد.

آنها در این بیانیه تأکید کردند: اگر بهای بازگشت اسرا توقف جنگ است، باید این جنگ فورا متوقف شود./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها