حماس از کشته شدن یک اسیر اسرائیلی خبر داد

کد خبر: 1289873

شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از کشته شدن یک زن اسیر اسرائیلی بر اثر جراحات وارده خبر داد.

حماس از کشته شدن یک اسیر اسرائیلی خبر داد

شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از کشته شدن یک زن اسیر اسرائیلی بر اثر جراحات وارده خبر داد.

ابوعبیده سخنگوی حماس امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک زن اسیر اسرائیلی بر اثر جراحات وارده کشته شده است.

طبق گفته سخنگوی حماس، این اسیر با نام جودی فاینشتاین یک ماه قبل به همراه یک نفر دیگر بر اثر بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی زخمی شده بود.

ابوعبیده در این بیانیه تاکید کرد که مرگ اسیر اسرائیلی به این علت بود که بخاطر تخریب بیمارستان‌ها توسط دشمن وی خدمات درمانی دریافت نکرده بود.

قسام شاخه نظامی حماس در پیامی تصویری خاطر نشان کرد: تخریب و نابودی بیمارستان‌ها و خارج کردن آن‌ها از خدمت موجب درد و رنج اسرای شما و کشته شدن آن‌ها می‌شود و این همان چیزی است که ملت ما نیز از آن رنج می‌برد./تسنیم

عضو ارشد حماس: حمله اشغالگران به «رفح» مسیر مذاکرات را تغییر نخواهد داد

یک عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که مذاکرات در موضوع خروج ارتش رژیم صهیونیستی از نوار غزه و اعلام آتش بس، متوقف شده بود اما تضمین های داده شده، باعث موافقت حماس با این پیشنهاد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری الشروق مصر، «بسام خلف» عضو ارشد حماس تاکید کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار آتش بس نیست. وی اما گمان می کرد حماس با این پیشنهاد مخالفت خواهد کرد و تهدید کرده بود ارتش این رژیم فارغ از موضع حماس در مذاکرات، وارد رفح خواهد شد.

خلف همچنین گفت: ورود ارتش اشغالگر به رفح گسترده نیست و عملیات محدودی را انجام داده است. همچنین فشار آمریکا ممکن است هر چیزی را در این معادله تغییر دهد. حماس اما همزمان با انتظار برای دریافت پاسخ رژیم صهیونیستی درباره موافقتش با آتش بس، با تجاوز این رژیم به رفح مقابله خواهد کرد.

عضو ارشد حماس با تاکید بر اینکه حمله رژیم صهیونیستی به رفح تغییری در روند مذاکرات ایجاد نخواهد کرد، افزود: ما موضعمان را اعلام و خواسته های ثابتمان را که نمی توانیم از آنها چشم پوشی کنیم، اعلام کرده ایم. این خواسته ها، آتش بس در غزه و خروج ارتش رژیم صهیونیستی از آن است.

وی افزود: موضع جنبش حماس، درباره آمریکا به عنوان پشتیبان و شریک رژیم صهیونیستی در تجاوز اخیر تغییری نکرده است ولی تأخیر در تبادل اسرای نظامی عالی رتبه صهیونیست یک اهرم فشار قوی در دست حماس است.

به گزارش ایرنا، به دنبال گسترش حمله رژیم صهیونیستی به منطقه رفح و اشغال گذرگاه مرزی این منطقه با مصر، رویدادهای جنوب نوار غزه، توجه جهانیان را بار دیگر به خود جلب کرده است.

ساعاتی پیش، تانک های ارتش رژیم صهیونیستی وارد گذرگاه مذکور شدند. خودروهای نظامی این رژیم بامداد امروز به طرف گذرگاه مرزی رفح پیشروی کرده بودند. توپخانه اشغالگران نیز برخی از ساختمان های آن را هدف قرار داد. این در حالی است که حملات هوایی شدید به این شهر مرزی همچنان ادامه دارد.

در همین راستا، سازمان گذرگاههای مرزی فلسطین، اعلام کرد ورود و خروج افراد و ارسال کمک های بشردوستانه به نوار غزه از طریق گذرگاه رفح متوقف شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها