تداوم سرکوب دانشجویان معترض به جنگ غزه در آمریکا

کد خبر: 1290104

تارنمای «ان‌بی‌سی نیوز» امروز (چهارشنبه) خبر داد که پلیس آمریکا چادرها در اردوگاه حامیان فلسطین در دانشگاه جورج واشنگتن را جمع‌آوری و ده‌ها نفر را دستگیر کرد.


تداوم سرکوب دانشجویان معترض به جنگ غزه در آمریکا

تارنمای «ان‌بی‌سی نیوز» امروز (چهارشنبه) خبر داد که پلیس آمریکا چادرها در اردوگاه حامیان فلسطین در دانشگاه جورج واشنگتن را جمع‌آوری و ده‌ها نفر را دستگیر کرد.

به گزارش  شبکه خبری «ان‌بی‌سی‌ نیوز»، مسوولان دانشگاه جورج واشنگتن در بیانیه‌ای نسبت به تعلیق احتمالی دانشجویانی که در محوطه دانشگاه تظاهرات می‌کنند، هشدار داده بودند.

بر اساس این گزارش، امروز ساعاتی پس از آنکه ده‌ها معترض محل اعتراضات را ترک و به سمت خانه رئیس دانشگاه جورج واشنگتن حرکت کردند، پلیس شروع به جمع‌آوری چادرها در اردوگاه حامیان فلسطین در این دانشگاه کرد.

روزنامه مستقل دانشجویی دانشگاه جورج واشنگتن موسوم به «GW Hatchet» اعلام کرد: پلیس سومین و آخرین اخطار خود را به تظاهرکنندگان داد مبنی بر اینکه بعد از ساعت ۳:۳۰ صبح روز چهارشنبه [به وقت محلی] همه افرادی که در محوطه دانشگاه باقی مانده‌اند را دستگیر خواهد کرد.

رسانه‌های محلی [واشنگتن دی.سی آمریکا] گزارش داده‌اند که پلیس به برخی از معترضان برای جلوگیری از ورود آنها به اردوگاه، اسپری فلفل زده است. حدود ۳۰ نفر نیز بازداشت شده‌اند.

معترضان حامی فلسطین عصر روز گذشته نیز با در دست داشتن تابلوهایی که روی آن نوشته شده بود «فلسطین را آزاد کنید» و «دست از رفح بردارید» به سمت خانه رئیس دانشگاه جورج واشنگتن راهپیمایی کردند.

اعتراضات حامیان فلسطین در دانشگاه‌های سراسر ایالات متحده و به طور فزاینده‌ای در اروپا که پس از جنبشی در دانشگاه کلمبیا راه اندازی شد، ادامه یافته است.

از ۱۸ آوریل (۳۰ فروردین) بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در ۵۰ دانشگاه دستگیر شده‌اند. این آمار بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) و بیانیه‌های دانشگاه‌ها و سازمان‌های مجری قانون است.

به گزارش ایرنا، نزدیک به هفت ماه از آغاز درگیری‌ها در نواز غزه و کشتار بی‌سابقه فلسطینیان به دست نیروهای رژیم اشغالگر قدس می‌گذرد. در طول این مدت و در کنار همه ابراز نگرانی‌ها، محکوم کردن‌ها، حمایت از فلسطین و اعتراض‌ها در کشورهای مختلف دنیا به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه، این بار دامنه این اعتراض‌ها به دانشگاه‌های دنیا هم کشیده شد.

اعتراضات دانشجویان به جنگ رژیم صهیونیستی در غزه و روابط دانشگاه‌ها با اسرائیل در سراسر اروپا گسترش یافته است. دانشجویان نسبت به تهاجم گسترده اسرائیل به غزه اعتراض دارند که از پانزدهم مهرماه سال گذشته تاکنون، بیش از ۳۴ هزار کشته برجای گذاشته است. این تظاهرات در دانشگاه‌های آمریکا در مقیاس گسترده‌تری برگزار می‌شوند./ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها