اولمرت: عملیات نظامی در رفح، برای آزادی اسرا نتایج معکوس دارد

کد خبر: 1290105

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) تاکید کرد که حمله ارتش این رژیم به شهر رفح، به هدف کابینه در زمینه بازگرداندن اسرای صهیونیست کمکی نخواهد کرد و پیامدهای معکوسی به دنبال خواهد داشت.

اولمرت: عملیات نظامی در رفح، برای آزادی اسرا نتایج معکوس دارد

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) تاکید کرد که حمله ارتش این رژیم به شهر رفح، به هدف کابینه در زمینه بازگرداندن اسرای صهیونیست کمکی نخواهد کرد و پیامدهای معکوسی به دنبال خواهد داشت.

به نقل از رسانه های عربی، «ایهود اولمرت» در گفت وگو با شبکه «العربیه» عربستان گفت: عملیات نظامی به تنهایی منجر به آزادی گروگان ها نخواهد شد. از این رو، تلاش می کنیم کابینه نتانیاهو را از اتخاذ تصمیماتی که به نفع اسرائیل نیست منع کنیم.

اولمرت افزود: باید آمادگی اسرائیل برای توقف جنگ در مقابل آزادی همه گروگان ها (اسرای صهیونیست) را اعلام کنیم. این در حالی است که کابینه نتانیاهو دستیابی به یک پیروزی ساختگی در رفح را به جای بازگرداندن اسرا، انتخاب کرده است.

نخست وزیر اسبق رژیم اشغالگر افزود: آمریکا، حاضر به حمایت از اقدامات بی محابای نتانیاهو و کمک به اهداف او نیست و به تعویق انداختن ارسال محموله سلاح این کشور برای اسرائیل، اعتراض آشکار واشنگتن به سیاست های نتانیاهو است.

اولمرت همچنین گفت: آمریکا خواستار آغاز روند سیاسی با هدف تحقق صلح دائمی بدون مشارکت حماس است.

نخست وزیر اسبق رژیم اشغالگر ادعا کرد که این رژیم خواستار ادامه اشغال اراضی فلسطینی ها که ۶ میلیون نفر در آن زندگی می کنند، نیست.

اولمرت تأکید کرد: ما برای بسیج افکار عمومی علیه کابینه نتانیاهو تلاش می کنیم و خواستار تغییر این کابینه و برگزاری انتخابات زودهنگام هستیم.

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی با اشاره به اعتراضات علیه نتانیاهو و فقدان اعتماد به وی در نظرسنجی ها، گفت: امیدواریم اعتراضات روزانه منجر به سرنگونی کابینه نتانیاهو در سریعترین زمان ممکن شود.

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی همچنین ادعا کرد: در سال ۲۰۰۸ طرح سازش را به محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان پیشنهاد کردم که براساس آن کشور فلسطین به پایتختی بیت المقدس شرقی تشکیل شود. همچنین براساس این طرح، بیت المقدس از طریق یک نهاد مشترک اداره شود.

اولمرت ادعا کرد: فلسطینی ها با این طرح موافقت نکردند. با این وجود با فلسطینی ها برای ارائه یک طرح صلح با هدف کسب حمایت از آن در «اسرائیل» تلاش خواهم کرد.

وی با انتقاد از بزالل اسموتریچ وزیر دارایی و ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت آنها بیش از آنکه به صلح علاقه داشته باشند برای تحریک فلسطینی ها تلاش می کنند.

نخست وزیر اسبق رژیم اشغالگر صهیونیستی با اشاره به اینکه مذاکرات قاهره فرصتی برای دستیابی به توافق است، خاطرنشان کرد: ادامه عملیات نظامی اسرائیل در رفح همزمان با مذاکرات قاهره، یک پیام منفی و اشتباه است./ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها