معضل بزرگ پهپادهای حزب‌الله برای ارتش اسرائیل

کد خبر: 1290244

رسانه‌ها و کارشناسان رژیم صهیونیستی با اذعان به قدرت نظامی حزب‌الله در سطح موشکی و پهپادی اعلام کردند که حزب‌الله از استراتژی ویژه‌ای در حملات پهپادی به سمت ارتش اسرائیل استفاده می‌کند و پدافند هوایی اسرائیل را سردرگم کرده است.

 معضل بزرگ پهپادهای حزب‌الله برای ارتش اسرائیل

رسانه‌ها و کارشناسان رژیم صهیونیستی با اذعان به قدرت نظامی حزب‌الله در سطح موشکی و پهپادی اعلام کردند که حزب‌الله از استراتژی ویژه‌ای در حملات پهپادی به سمت ارتش اسرائیل استفاده می‌کند و پدافند هوایی اسرائیل را سردرگم کرده است.

در حالی که حزب الله لبنان حملات موشکی و پهپادی خود علیه رژیم صهیونیستی را در مرحله اخیر وارد فاز پیشرفته‌ای کرده است، رسانه‌های عبری از ضربه بزرگی که مقاومت اسلامی لبنان در عملیات‌های هفته‌ها و روزهای گذشته خود به ارتش اشغالگر وارد کرده، صحبت می‌کنند.

روزنامه عبری معاریو در این زمینه به سلاح پهپادی حزب الله و نقش آن در نبرد کنونی با ارتش صهیونیستی اشاره و اعلام کرد که پهپادهای حزب‌الله سلاح‌های جدیدی هستند که در حال حاضر اسرائیل برای آنها راه حلی ندارد.

در ادامه گزارش این رسانه صهیونیستی آمده است که پهپادها سلاحی هستند که موازنه‌ها و معادله‌ها را می‌شکنند. در جنگی که اکنون میان ارتش اسرائیل و حزب الله لبنان جاری است اسرائیلی‌ها به یاد درگیری‌ها با این حزب در دهه 1990 قبل از عقب نشینی ارتش اسرائیل از لبنان می‌افتند؛ زمانی که تهدید حزب الله علیه اسرائیل پرتاب موشک‌های ضد زره به سمت مواضع ارتش اسرائیل در کمربند امنیتی بود.

این رسانه عبری ادامه داد: حزب الله در آن زمان به صورت سیستماتیک با هدف ایجاد ترس در میان نظامیان اسرائیلی موشک‌های ضد تانک خود را به سمت مواضع ارتش اسرائیل در کمربند امنیتی شلیک می‌کرد تا این احساس را در میان نیروهای اسرائیلی ایجاد کند که از امنیت در داخل مواضع خود برخوردار نیستند.

روزنامه صهیونیستی معاریو تصریح کرد که اما در مرحله کنونی در هفته‌های اخیر مشاهده کردیم هدف حزب الله ایجاد این احساس در شهرک‌های شمالی اسرائیل (فلسطین اشغالی) است تا اسرائیلی‌ها در این شهرک‌ها احساس کنند که در هیچ کجا، چه در داخل یک ساختمان و چه در یک منطقه باز امنیت ندارند. به نظر می‌رسد که حزب الله قصد دارد استراتژی چند دهه گذشته خود را اکنون تکرار کند؛ با این تفاوت که این بار از پهپادهای انفجاری استفاده می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است که حزب‌الله به خوبی از سلاح پهپادی خود استفاده و آن را در نزدیکی حصار مرزی شلیک می‌کند و طی هفته‌ها و روزهای گذشته موفق به استفاده موثر از این پهپادها شده و عمده تمرکز حزب الله در عملیات‌های پهپادی خود معطوف به نیروهای پیاده ارتش اسرائیل به ویژه در شهرک‌های مرزی متروکه است.

معاریو در ادامه به ویژگی‌های سلاح پهپادی پرداخته و گزارش داد که پهپادها به لطف برخورداری از سیستم موقعیت یاب جهانی از موشک‌های ضد زره دقیق‌تر هستند و به همین دلیل است که ارتش اسرائیل هر چند روز یکبار سیستم موقعیت یاب را غیر فعال می‌کند.

سردرگمی پدافند هوایی ارتش صهیونیستی مقابل پهپادهای حزب‌الله

از طرف دیگر روزنامه عبری اسرائیل هیوم نیز با اشاره به سردرگمی پدافند هوایی ارتش صهیونیستی در مقابله با پهپادهای حزب الله اعلام کرد که یکی از مشکلات اصلی ارتش اسرائیل در برابر پهپادهای حزب الله، شناسایی پهپادهای کوچک با سطح مقطع راداری پایین است که رهگیری آنها را بسیار دشوار می‌سازد.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در گزارشی به همین منظور اذعان کرد که پدافند هوایی اسرائیل توانایی 100 درصدی برای مقابله با پهپادهای انفجاری که از فاصله کوتاه و ارتفاع کم شلیک می‌شود را ندارد.

«گای فارون» خبرنگار این شبکه در شمال فلسطین اشغالی اعلام کرد که حمله پهپادی چند روز قبل حزب‌الله به سمت موضع المطله بسیار دقیق بود و شمار زیادی از پهپادهای حزب‌الله که به حریم هوایی اسرائیل (فلسطین اشغالی) نفوذ کرده بودند در حال فیلمبرداری و جمع آوری اطلاعات بدون هیچ مانعی هستند.

این خبرنگار صهیونیست به توانایی‌ها و تاکتیک‌های حزب‌الله در عملیات‌های هوایی اشاره و به نقل از اعضای یگان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی که 7 ماه است در شمال فلسطین اشغالی مستقر شده‌اند گفت: پهپادهای کوچک زیادی از بالای سر نیروهای اسرائیلی در شمال عبور می‌کند و بعد از آن پهپادهای بزرگ حامل مواد منفجره دیده می‌شوند.

نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی مستقر در شمال فلسطین اشغالی در گفتگو با خبرنگار شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی از عملکرد ارتش اسرائیل در این جبهه انتقاد و تاکید کردند که هیچ واکنش واقعی از جانب اسرائیل به حملات پهپادی وجود ندارد و پهپادها بارها بدون هشدار قبلی وارد حریم هوایی اسرائیل (فلسطین اشغالی) شده‌اند.

آنها فاش کردند که حتی در مواردی که هشدار قبلی هم صادر می‌شود نیروهای اسرائیلی یک مکان مستحکم بتوانند به آنجا پناه ببرند در دسترس خود ندارند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها