تل‌آویو: تهدید بایدن درباره توقف ارسال مهمات ناامیدکننده است

کد خبر: 1290268

نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد از اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره توقف ارسال مهمات در صورت حمله به رفح، ابراز ناامیدی کرد.

تل‌آویو: تهدید بایدن درباره توقف ارسال مهمات ناامیدکننده است

به نقل از فرانس ۲۴، گیلاد اِردان، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در واکنش به تهدید جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درباره توقف ارسال سلاح و مهمات به تل‌آویو در صورت حمله اسرائیل به رفح، گفت که شنیدن این اظهارات از طرف بایدن، ناامیدکننده است.

اردان در گفت‌وگو با رادیو «کان» رژیم صهیونیستی گفت: شنیدن این حرف‌ها از طرف رئیس جمهوری که از آغاز جنگ همواره قدردان او بوده‌ایم، سخت و ناامیدکننده است.

وی در ادامه مدعی شد که دشمنان اسرائیل از جمله ایران، حماس و حزب‌الله، اظهارات بایدن درباره توقف ارسال سلاح را «دلیلی برای امید به پیروزی» تعبیر خواهند کرد.»

نماینده رژیم صهیونیستی مدعی شد: اگر ورود اسرائیل به منطقه‌ای مهم و مرکزی همچون رفح که هزاران تروریست، اسیر و سران حماس را در خود جای داده است، محدود شود، دقیقاً چطور قرار است به اهداف‌مان دست پیدا کنیم؟

وی مدعی شد: موضوع تسلیحات دفاعی نیست بلکه درباره بمب‌های تهاجمی خاص حرف می‌زنیم. در نهایت اسرادیل مجبور خواهد بود تا برای امنیت شهروندانش، آنچه ضروری می‌داند را انجام دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه با اشاره به مخالفت کابینه‌اش با توافق آتش‌بس، گفت که به نیروهای ارتش صهیونیستی دستور ورود و حمله به رفح را داده است. اندکی بعد، حماس و اسرائیل از درگیری بین طرفین در شرق رفح خبر دادند؛ منطقه‌ای که آخرین پناهگاه برای حدود ۱.۵ میلیون آواره فلسطینی است.

رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان مدعی شد که اگر اسرائیل دامنه عملیات خود در رفح واقع در جنوب غزه را گسترش دهد، واشنگتن ارسال مهمات به تل‌آویو را متوقف خواهد کرد!

بایدن با اشاره به کشتار غیرنظامیان با بمب‌های ساخت آمریکا تاکید کرد: در نتیجه استفاده (اسرائیل) از این بمب‌ها و سایر روش‌هایی که از طریق آن به مراکز جمعیتی حمله می‌کند، غیرنظامیان در غزه کشته شده‌اند.

وی مدعی شد: به صراحت گفته‌ام در صورت حمله به رفح، تسلیحاتی را که معمولاً در رابطه با رفح، در رابطه با شهرهای دیگر و در رابطه با این بحران به کار برده‌اند، در اختیارشان نخواهیم گذاشت و قصد تأمین تسلیحات و گلوله توپخانه نداریم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها